Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Királypiton vagy Gabonasikló?

Királypiton vagy Gabonasikló?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kezdő hüllős vagyok (még soha nem volt) és egy leopárdgekkón gondolkozom. Viszont az lenne a kérdésem, hogy a királypiton tud harapni?

gabonasikló tud harapni? (mármint oké, hogy tud, de mekkorát)

Királypitonnak mekkora terkó kell? Mennyi kaja egy héten/hónapban?

Mekkorára nőnek meg?

A királypiton mennyire nehéz? (súlyra, mégis csak egy óriáskígyó)

Barátságos?

El tudja szorítani a vérkeringésem? (XDD)

És az utsó kérdésem, hogy mennyire lehet kézhez szoktatni őket :) (Bunkó válaszírók kíméljenek pls)



2020. máj. 5. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A tartásukról és fizikai paramétereikről rengeteg oldalt el tudsz olvasni, mindkettő népszerű háziállat a hüllők között. Egy google keresés és megvan.


A többiről:


Egyikükre sem jellemző a harapás. Ha mégis megharapna, olyan sebet hagy, mintha sok kis tű szúrta volna meg a kezed, a gabonasiklónál nyilván kisebbeket.


A királypiton sem nő túl nagyra, nem is olyan nehéz, hogy ne lehessen elbírni.


Általában mindkettő barátságos (nem agresszív, kíváncsi).


Nem tudna megölni a királypiton a szorításával, ha akarna sem, de az óriáskígyók csak a zsákmányt szorítják, védekezésre ezt nem használják. A királypiton ha veszélyeztetve érzi magát összetekeredik egy labdába, még harapni sem nagyon szokott, vagy egyszerűen csak megpróbál elmenekülni.


Ha nekem választanom kellene a kettő között, akkor a gabonasiklót választanám, mert a királypiton nem sok mindent csinál. A gabonasikló aktívabb és jobb evő is.

2020. máj. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De például ha van 2 macskám.... és reggelre a kígyó kiszökik... akkor a macskát megtudja enni? Macska nincs a házban, mindig a kertben, de tudná őt, vagy a kutyát bántani? És így hurcolni, simogatni lehet?
2020. máj. 5. 14:26
 3/5 anonim válasza:

Szia!

En is csak a gabonasiklot tudnam ajanlani, nekem is van egy. Hogyha normalisan bezarod a terrariumot akkor nem tud kiszokni. Nekem eddig 3 szor szokott ki, nem jutott tul messze. Altalaba az alatta levo fiokba megy be. Nem nehez, nem kell vele sokat foglalkozni. Hogyha kiskoraba veszed meg, es sokat fogdozod, hagyod hogy maszkaljon rajtad akkor nagyon konnyen kezhez szokik🙂

Ha van meg valami kerdesed tedd fel nyugodtan

2020. máj. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, csak a kurálypitonok valahogy jobban tetszenek.
2020. máj. 5. 15:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudja megölni a macskát.
2020. máj. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!