Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » 3hete van nálam 1 gabonasikló...

3hete van nálam 1 gabonasikló holnap kéne etetnem,de mintha beszürkült volna,akkor ne etessem?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam ez a vedlés jele,és ilyenkor nem nagyon esznek,feleslegesen akkor nem olvasztanék neki egeret...

1hete nem evett minden hétfőn eszik. A héten viszonylag sokat bújkált ma kivettem,de nagyon menekült így visszatettem nem zaklatom,és kicsit ilyen szürkés,de a szeme nem annyira opálos,mint a képeken..

Lesz valami baja ha nem adok neki enni még 2-3 napig?

Vagy mikor etessem?



2020. máj. 24. 18:55
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
holnap, de holnapután jobb lenne
2020. jún. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Ilyenkor miert kell varni meg 2-3 napot vedles utan?

Akkor adok majd neki holnaputan az az 1nap mar nem dob sokat😃

2020. jún. 3. 22:01
 23/24 anonim ***** válasza:

Van, amelyik eszik rögtön vedlés után is. Ha nem sajnálod esetleg az egeret kidobni, próbáld ki.

De sok kígyó érzékeny vagy fáradt utána, azért a vedlés eléggé megviseli a szervezetüket, nem maga a bőr ledobása, az nagyon gyorsan is mehet, hanem a folyamatok előtte, míg kifejlődik a régi alatt az új bőr, folyadék termelődik a kettő között, a kettő elválik stb. Ezért is bújnak vedléskor, nem mozognak, kedvetlenebbek.

Az új bőre is érzékenyebb az elején, ezért nem ajánlott a frissen vedlett kígyót kézbe venni, vagy ha muszáj, akkor csak óvatosan.

Kicsit pihenjen, rendeződjön a szervezete. Semmi baja nem lesz egy nap várakozástól, és még jót s tesz neki. Nagyobb kedvvel eszik, jobban emészt utána.

2020. jún. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm!

Vedlés után kakilt is amin meglepődtem így 2 hét kaja nélkül..

Ma “,meg tegnap már nagyon feloldódott keres járkál fel-alá kezd a régi lenni😃

Vedlésnél 5 napig ki sem mozdult az itató alól, csak néha láttam,hogy megmozdul onnan tudtam, hogy nem halt meg.

Akkor holnap megetetem,köszi mégegyszer a tippeket😃

2020. jún. 4. 14:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!