Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen hüllőt tartsak?

Milyen hüllőt tartsak?

Figyelt kérdés

Királypiton, szakállas agáma, zöld leguán.

Melyk a legveszélyesebb, legnezebben tartható és miért?

Esetleg akinek van írhat róla hogy hogyan gondozza, milyen vele az élet.

Nagyon sok információt elolvastam már róluk, 6 éves korom óta hüllő rajongó vagyok.

Pénz nem akadály.

Bármilyen infót szivesen fogadok.



2020. aug. 9. 12:02
A kérdező szavazást indított:
Királypiton
Szakállas agáma
Zöld leguán
30 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Egy zöld leguánnak legalább 2*2 méter alapterületű hely kell medencével, mászóággal...
2020. aug. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
250×200×200as terráriumi részt terveztem neki
2020. aug. 9. 12:29
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Ha abszolút kezdő hüllőtartó vagy, nem annyira javasolt a leguán, még ha hely lenne is neki. Most oké, hogy sok mindent összeolvastál, de az a tapasztalatot ugye nem pótolja, és ez a faj annyira nem tolerálja a hibákat. A másik kettő oké.
2020. aug. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben
2020. aug. 9. 23:23
 5/8 A kérdező kommentje:
A döntésünk hogy megvesszük mind3at
2020. aug. 14. 19:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Azigenxdd
2020. szept. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 WidowmakerButt ***** válasza:
Én azt javaslom, hogy ne vedd meg egyszerre mindet. Inkább várj egy pár hónapot közöttük, hogy kicsit beletanulj a gondozásukba, mondjuk kezdd a legkönnyebbel, az agámával, és hagyd a leguánt utoljára.
2020. szept. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 WidowmakerButt ***** válasza:

Ja és még annyi, hogy nekem van agáma is meg leguán is. Hatalmas a különbség a gondozási nehézségben közöttük, de ez nem jelenti azt, hogy az agámát el lehet hanyagolni. Nagyon lusta állat és szeret enni, gyakran kell takarítani, mert hordozhatnak szalmonellát az ürülékükkel. Ja és fürdetni is jó őket csak úgy sima szappan mentes vízben, segít a vedlésben és tisztább is lesz tőle.

A leguánra rátérve, ő nagyon izgalmas kisállat, mert míg a legtöbb hüllő nem, ők képesek köteléket kialakítani a gazdájukkal, kb. mint a kutyák. A szelídítésük viszont nem könnyű és nagyon oda kell figyelni, hogy mit adsz nekik enni, sok dolog mérgező számukra. Ezért is hagynám a leguánt utoljára. Őket is lehet fürdetni, szintén szappanmentes meleg vízben ami kb. csak egy kicsit hidegebb mint a lámpájuk hője. Hidd el, túl sok lenne egyszerre hármat betanulni, még kettőt se ajánlott.

2020. szept. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!