Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyire lenne sikere?

Mennyire lenne sikere?

Figyelt kérdés

Ha lenne elegendő pénz a beindítására, üzemelésére akkor egy olyan állatkert amiben csak hüllők vannak.

Agámák, gekkók, gyíkok, leguánok, ízeltlábúak, krokodilok, kígyók, siklók, mérgeskígyók, varánuszok, kaméleonok, kétéltűk, szárazföldi teknősök, vízi teknősök.

Mekkora sikere lenne ennek? Sok embert érdekelne vagy mivel sokan undorodnak az ilyen állatoktol megsem közelítenék.

Teljesen elméleti kérdés, jó lenne ha nem kötöszködő válaszokat kapnék.



2020. szept. 29. 20:42
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
93%
Németországban van ilyen és nagyon népszerű. :)
2020. szept. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Tényleg? Nem hallottam még róla.
2020. szept. 29. 20:45
 3/31 anonim ***** válasza:
Szerintem lenne sikere.Engem például érdekelne.😁
2020. szept. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
50%
Ízeltlábúak mióta hüllők?
2020. szept. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a megvalósítás a fontos.

Az “állatkert” elhelyezése, milyenek a megközelítési lehetőségek.

A desing is fontos lehet, na meg a marketing.

Összességében lehet sikeres.

2020. szept. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
És szerintetek hogyan kéne elkezdeni?
2020. szept. 29. 22:04
 7/31 anonim ***** válasza:
71%
Az enyém csak egy vélemény, de leírom. A normál állatkerbe az emlősök miatt megyek el hüllőházat azért néztem meg, mert ha már benne van a belépőben...szóval kimondottan miattuk nem hiszem...
2020. szept. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
63%
Az állatkertbe az emberek többsége azt szereti ha az állat "csinál valami érdekeset" a hüllők meg au ízeltlábúak pont nem az a csoport akik túl altívak lennének. Így kétséges a siker. Viszont ha olyan helyen kerül kialakításra az állatkert pl. Bevásárló központ. Ahova amúgy is mennek pláne hétvégi programként az emberek egész szép látogatottsági adatokat is el lehetne érni. Persze ehhez nagyon látványosan kéne megcsinálmi a dolgot. Pl víz alatti alagút a krokodilok között, olyan kifutókat kialalítani ahol közel lehet hozni az állatokat a látogatókhoz mert ez az igény. Plusz programhelyszínnek is meg lehet hírdetni, zoopedagóia is lemdíthet a létszámon ne csak manezséri típisú állatkert legyen hanem valami állatvédelmi fajmegőrzési programhoz is kéne csatlakoznia plusz pl teknősmentési munkába bekapcsolódni. Ékszerek befogadása, mocsáiak gyógykezelése repatriálása és mindez kifelé komminikálva. Stb stb
2020. szept. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
76%

Engem érdekelne. Abban viszont nem értek egyet az előttem szólóval, hogy az emberek állatkertbe azért mennek, hogy lássák ahogy az állatok valami érdekeset csinálnak. Az szerintem a cirkusz kategória. Én legalábbis állatkertbe azért megyek, hogy naturalisztikus környezetben, élőben láthassak egzotikus és hazai állatokat, az ilyen fóka show - t meg hasonlókat nem is nagyon szerettem. Ha belegondolok, akkor az emlősök sem csinálnak sokmindent amúgy az állatkertben. Például a nagymacskák leginkább csak henyélnek, a növényevők legelésznek, az éjszakai állatok pedig alszanak. De ezzel nincs is gond, mert élőben látni egy oroszlánt így is nagy élmény.


Amúgy a Tropikárium hasonló volt. Ott is leginkább halakat és hüllőket lehetett megnézni, mégis népszerű volt. Nem tudom, hogy üzemel e még.


Szerintem ha jó helyen lenne, akkor lenne bevétele. Viszont egy ilyet üzemeltetni nem kevés. A hüllők elég érzékenyek a környezetükre, sok pénzt kell rájuk költeni. Ezért szerintem sem önmagában kéne csinálni, hanem valamivel egybekötve. Kisállatkereskedés, eleségállattenyészet, tudományos munka, ismeretterjesztés, madárrészleg, természettudományi múzeum, étterem. Sokmindennel egybe lehetne kötni.

2020. szept. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
9. Állatkertben dolgozom. Igen cirkusz kategória de a többségnek ez az igénye sajnos. Allatkereskedéssel meg étteremmel meg nem nyerő összekötni állattkertet. A tropicarium üzemel de az sem a hüllők miatt népszerű hanem a capamedence miatt mellesleg náluk is vannak majmok.
2020. szept. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!