Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Gekkó tartásához tanácsok?

Gekkó tartásához tanácsok?

Figyelt kérdés

Karácsonyra egy, vagy rögtön kettő leopárd gekkót tervezek venni.

Lenne pár kérdésem a gekkó tulajokhoz.

Egy vagy két gekkót érdemes-e venni?

Van jelenleg 2 tengerimalacunk, és náluk egyértelmű, hogy társas lények, kell nekik egy pár. Van mellettük egy macskánk aki szelíd, nem bántja a malacokat, boldog a mi társaságunkkal.

Viszont egy gekkónál fogalmam sincs, hogy igényel-e társat.


Ha igen, akkor két nőstény vagy egy hím egy nőstényt vegyek?

Azt tudom, hogy évente akár tíz fészket is rakhatnak, viszont én nem vágyok arra, hogy 10-20 új gekkóval nőjön a család.


Honnan vegyek gekkót?

Gekkósziget boltja viszonylag közel van, és ó árban adják őket.

Ti vennétek-e onnan?


Tényleg kell e nekik vitaminokba hempergetni a lárvákat, vagy ez túlzás és csak üzlet?


Mennyi idő míg kézhez szoknak?

Nem fogják ledobni a farkukat amikor elösszőr kiemelem a terráriumból?



Egyenlőre ennyi kérdésem lenne.

Előre is köszönök minden tippet.



2020. dec. 13. 16:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem társas lények, abszolút jól vannak egyedül is. Fiú-fiú tartás eleve kizárt, halálig képesek egymást szekálni, a fiú-lány is kizárt, mert egy fiú szintén halálba tudja nyüstölni azt az egy lányt. Akkor inkább egy fiú több lány, vagy a lány-lány felállást javasolnám, de mivel nem társas lények, ezért mi külön tartjuk őket (kettő van, két külön terkóban). Mellesleg olyat is hallottam, hogy lány a lányt nem fogadta el és állandóan bántotta.


Porozni igen, kell őket, nagyon fontos, máskülönben csontbetegség léphet fel a vitaminhiány miatt. Nagyon fontos nekik a meleget biztosítani lámpákkal.


Mi tenyésztőtől vettük a legidősebbet, egy családtól, de volt, hogy plázában vettünk, de ő sajnos beteg volt, élete végéig gyógyszerezni kellett. Így meg tudtuk őt tartani magunknál három évig, de azért ez egy gekkónál igen rövidke élet.


A kézhez szoktatás változó, nálunk az idősebb amint nagyobb lett picit hihetetlenül kezes lett, mintha egy szobacica veszett volna el benne, a fiatalabbik viszont nem szereti három év után se, púpozza a hátát, kiugrik a kézből, stb. Külön kis személyiségek ők is, az viszont biztos, hogy siettetni és erőltetni nem lehet, ha nagyon megijednek simán ledobhatják a farkukat.

2020. dec. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Porozás alatt az eleségállat porozását értem. Nálunk az idősebb érdekes mód még önmagában is szereti a vitaminport. :D
2020. dec. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat :)

Milyen vitamint használtok?

Esetleg tudsz-e ajánlani valamilyen fajtát?

2020. dec. 13. 20:18
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi a Trixie Reptiland kalciumporját használjuk, és bevált. :) Korvimin porra is sokan esküsznek, bár nekünk az annyira nem jött be. Amúgy nagyon szívesen!
2020. dec. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Jah és ami nagyon fontos: semmi szín alatt ne tegyél homokot aljzatnak! Megehetik, amitől elzáródhat a bélrendszerük. Mi is majdnem pórul jártunk miatta, na azóta semmi homok!
2020. dec. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen köszi a homokról tudtam, higy nem jó.

Mészgrittet fogok valószínüleg alá rakni

2020. dec. 13. 22:59
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az is jó választás! Kívánom, hogy leld örömödet a gekkókban, nagyon jófej állatkák! :)
2020. dec. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A farkukat nem könnyen dobják le, ahhoz nagyon kell félniük. Attól, hogy a gekkó nem akarja, hogy kézbe vedd, még nem biztos, hogy konkrétan fél, lehet hogy csak nem szereti, nem akaródzik neki. Az én gekkóm például mindig morgott, amikor kézbevettem, de utána elvolt.
2020. dec. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Megvettem ma a gekkót.😆

Nagyon szép állat.

Végül az eladó javaslatára emészthetó kalcium homokot vettem a leó alá.

Egyenlőre nem nagyon merészkedik ki a házából, és enni sem eszik, de majd este biztos körül járja a terráriumot.


Köszönöm a tippeket, ha valami még kelleni fof nekem akkor majd írok ide, vagy privátba.

2020. dec. 18. 14:12
 10/11 anonim ***** válasza:
A kézhezszokás ideje egyedenként változó, de először semmiképp se vedd ki! Mindennap tedd be hozzá egy 10-15-20 percre a kezed a terrába,hogy szokja a kezed jelenlétét, és egyszer csak meg fog történni a csoda! Ha rámerészkedik a kezedre, óvatosan megpróbálhatod kivenni, és egyik kezedről a másikra másztatni. Ilyenkor egyébként növeli a bizalmát, ha kicsit csattogsz neki a nyelveddel! :) Remélem boldogulsz vele, és mielőbbi barátok lesztek! :3
2021. ápr. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!