Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Gekkó tartásához tanácsok?

Gekkó tartásához tanácsok?

Figyelt kérdés

Karácsonyra egy, vagy rögtön kettő leopárd gekkót tervezek venni.

Lenne pár kérdésem a gekkó tulajokhoz.

Egy vagy két gekkót érdemes-e venni?

Van jelenleg 2 tengerimalacunk, és náluk egyértelmű, hogy társas lények, kell nekik egy pár. Van mellettük egy macskánk aki szelíd, nem bántja a malacokat, boldog a mi társaságunkkal.

Viszont egy gekkónál fogalmam sincs, hogy igényel-e társat.


Ha igen, akkor két nőstény vagy egy hím egy nőstényt vegyek?

Azt tudom, hogy évente akár tíz fészket is rakhatnak, viszont én nem vágyok arra, hogy 10-20 új gekkóval nőjön a család.


Honnan vegyek gekkót?

Gekkósziget boltja viszonylag közel van, és ó árban adják őket.

Ti vennétek-e onnan?


Tényleg kell e nekik vitaminokba hempergetni a lárvákat, vagy ez túlzás és csak üzlet?


Mennyi idő míg kézhez szoknak?

Nem fogják ledobni a farkukat amikor elösszőr kiemelem a terráriumból?



Egyenlőre ennyi kérdésem lenne.

Előre is köszönök minden tippet.



2020. dec. 13. 16:40
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Sziaa, tudok ajánlani egy kalciumpor márkát! Én a ZooMedtől használom a Repticalciumot, azon belül is a D3-mal kiegészítettet. Alapvetően csak az eleségállatot kell belehempergetni, de ha megeszi magában is lehet. Az én leógekkóm például imádja, egy kis tálban tettem be neki, nagy szereti nyalogatni, én csakis ajánlani tudom! :)
2021. ápr. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!