Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért tartanak egyesek hüllőke...

Miért tartanak egyesek hüllőket, ha nem tudnak viszont szeretni, sőt veszélyesek is lehetnek? A hüllő agy csak a legalapvetőbb ösztönöket tartja be, meg az üss vagy fuss vészreakciót. Akkor mi a vonzalma ezeknek az állatoknak?

Figyelt kérdés
2021. jan. 30. 11:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Egyszeruen csak szeretnek benne gyönyörködni, hozzaerni. Szerintem. En is imadom oket nezegetni, de ettol fuggetlenul nem tartanek. Nem hinnem h egy akarmilyen jol felszerelt terrariumban az az allat jol erzi magat.
2021. jan. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Mert nekik nem jonnek be a szoros alap allatok. Minden allatnak megvan a maga szepsege, elonye, hátránya. A hulloknek peldaul az hogy igazából semmit nem kell veluk csinalni etetesen kivul (valamelyiknel ugy azt is ritkam kell nem napi szinten), nem koszosak, szepek es nincsenek folyamatosan korulotted, egzotikusak, nem mindenhol fordulnak elo, es viszonylag konnyen is tarthatoak. De aki hullot vesz nem azt fogja tőle elvarni hogy szeresse es hozzabujjon azert ezt szogezzuk le.
2021. jan. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Sok embernek felesége is van. Én meg azt nem értem, hogy minek.
2021. jan. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, a feleséged legalább szereti a pénzedet :))
2021. jan. 30. 11:42
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert vannak barátaik akik szeressék őket, nem egy állattól várnak el emberi érzelmeket. Emellett a hüllők igénytelen és érdekes állatok, egy szépen berendezett terrárium pedig a lakás dísze lehet. Az általános műveltséget is bővítik az ismeretek, amit az egyes hüllőkről szerez az ember, pl milyen környezetet kell neki biztosítani, milyen növények őshonosak az eredeti élőhelyén, stb... a hüllők nagy része amúgy emberre nem veszélyes, nem tudom honnan veszed ezt. Egy leopárdgekkó pl miféle halálos sérülést tud okozni egy embernek? Egy neveletlen kutya vagy macska sokkal veszélyesebb.

Amúgy meg az tart hüllőt, aki érdekesnek találja ezeket az egzotikus állatokat és akar velük foglalkozni. Én pl pókot szeretnék a közeljövőben beszerezni, és nyilván attól se azt várom, hogy szeressen, meg simogatni se akarom, csak meg akarom figyelni hogy él, és szívesen készítek majd fotókat róla.

2021. jan. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Mennyi baromságot leeht itt olvasni.


Hüllőtartó vagyok, nem azért tartok hüllőket, mert nem szeretem a szőrös állatokat. Kutyám is van. Szeretem a lovakat, macskákat is. Madarakat szintúgy. Az is nagy marhaság, hogy igénytelenek. Egy hüllőt nehezebb életben tartani, mint egy kisemlőst mondjuk, biztosítani számára az ideális feltételeket pedig mégnehezebb. Figyelni kell a vitaminozásra, mivel nem tudunk nekik olyan változatos étrendet biztosítani, mint a vadonban. Figyelni kell a kalciumozásra. Figyelni kell a hőmérsékletre. Aminek amúgy nem egyenletesnek kell lennie, hanem lenni kell hidegebb és melegebb helyeknek. Ugyanilyen fontos a páratartalom, ami a teljesen száraztól, az esőerdői fülledt páráig terjedhet. Ebben is kell lennie egy bizonyos változatosságnak a terráriumban, például páradobozok által. Aztán ott van, hogy élő állatot eszik a nagyrészük. A rovarokat is etetni kell, tisztán tartani a tárolójukat, figyelni a hőmérsékletre. A hüllők egy része nagyon stresszes állat. Figyelni kell arra is, hogy legyen megfelelő búvóhelye és ne legyen túl sokat zavarva, mert külömben bedepizik és nem eszik, akár éhen is hal. Ez amúgy igaz a leírtak nagy részére. Ha egy hüllő nem érzi jól magát, nem eszik általában.

Aztán figyelni kell az aljzatra is, hogy ne olyan legyen, amit lenyelve az adott állat elzáródást kaphat, hasonlók. Az azt igénylő fajoknál figyelni kell az UV lámpára is, amit nem szabad túl közel, vagy messze rakni és fél évente cserélni kell. Szóval nem, nem mindenkinek való hüllő, mert kényes kis dögök és sokba kerül a tartásuk.


Én azért szeretem őket, mert szépek, lehet nézni, ahogyan vadásznak és van benne valami megtisztelő, amikor egy ilyen félős állat megbízik benned annyira, hogy kézbe tudd venni.

2021. jan. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja, és az ellenkezője sem igaz. Egy hüllő fogságban érezheti jól magát, ha megvan mindene, tovább is élnek, mint a vadonban.
2021. jan. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nyugi 6-os en probaltam megvedeni a hulloket minek kell le lefikazni?

Amugy nekem meg a haverom pont azert tart hullot (gekkót es kaméleont) mert nem szereti a szoros allatokat de mindegy.

Ja meg a normal allatokat is altalaban vitaminozzak de mindegy meg sorolhatnam.

2021. jan. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8. Csak úgy jött le, hogy ezzel azt mondod, hogy a hüllősök nem szeretik a szőrös állatokat, mindegy bocsi. Igen, tudom, hogy kutyáknak is szoktak vitamint adni, de nekik nem görbülnek el a csontjaik növés közben, ha ezt kihagyják.
2021. jan. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hat mondjuk a dogoknak pont ezert kell vitamin, mert nem birjak az ízületeik es a csontjaik a novekedest es azt a sulyt de mindegy.

Nem nem igy ertettem..

2021. jan. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!