Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A gabonasiklo harap?

A gabonasiklo harap?

Figyelt kérdés
4 eves kisgyerek melle lehet venni gabonasiklot? erdekelne hogy ti milyen nevet adnatok neki:))
2010. aug. 17. 20:30
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
eltelt 1 honap:)szepen kezhez szokott de bajban vagyunk vele ..miota nalunk van meg nem evett:((proballtunk mar vele mindent..es itt a valtozas-agressziv kezd lenni,nem tudom hogy az ehsegtol e vagy mas oka van de nem engedi magat megfogni..segitsetek,felek hogy elpusztul:((
2010. szept. 17. 08:32
 12/16 anonim ***** válasza:
Tedd el éjszakára egy kisebb dobozban a kis napossal együtt(ha fél tőle öld meg),ha ez nem segít akkor vidd el állatorvoshoz.Bélproblémái is lehetnek ami elég súlyos.De lehet hogy szimplán nem éhes.Sokáig bírják evés nélkül.Hallottam egy tenyésztőtől,hogy neki 6 hónap után kezdett enni.
2010. szept. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

08-19 13:40-es válaszoló vagyok. Azt tudnod kell, hogy a gabonasiklóknak legalább a felének nem indul be az emésztés. Magyarán nem kezd a zsákmányra támadni. Hiába él,mozog érzi a testhőjét. Ilyenkor meg kell tömni a kígyót egy-két alkalommal és várni beindul-e. Ha nem akkor az a kígyó halálra van ítélve. Egy ideig húzza, lehet benne reménykedni, hogy beindul de nem 100%.

Javasolnám én is, hogy kis helyre zárd össze napos egérrel ami él és várni hátha.

Ha nem akkor vidd el állatorvoshoz. Létezik olyan injekció amitől elvileg beindul az emésztése. Meg persze az állatorvos tudja majd a dolgát.

Amúgy mióta nálatok van egyáltalán nem evett? Nem tudod véletlenül, hogy akitől vetted ott evett-e?

2010. szept. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat..proballtunk mar minden letezo verziot a tomesen kivul...ugy nez ki mintha felne a taplalektol,proballtuk elo,doglott allattal de semmi... a tenyesztovel csak mailben tudok ertekezni de nem valaszol.mikor vettuk akkor vedlett eloszor es azt mondta ne etessuk.de azota mar eltelt egy ido es ugy nezem megint vedleni fog lassan...kezdem azt hinni hogy eleve beteg allatot adott el..allatorvostol kerdeztem,azt mondta nem tomi meg mert meg kicsi!!! kell keresnem egy masik orvost:)
2010. szept. 19. 09:23
 15/16 anonim ***** válasza:
Ha azt a gond,hogy nem ajánlja a tömést ne keress másikat,hanem vizsgáltasd meg sikló beleit és a gyomrát.Ha nem működnek neki rendesen belehal a tömésbe.
2010. szept. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
a kigyesz meg lett tomve:)) 2 honapig nem evett nalunk,multheten egy tenyeszto elvalallta es megtomte,holnap megint viszem mert proballtuk de meg egyedul nem megy a kicsikemnek:)) az erdekes az egeszben hogy 2 teljes honapig nem evett nalunk de szepen nott es kakilt is:)de hogy mit?? az rejtely:) a lenyeg hogy szepen nol es jol van:)koszi a tanacsokat mindenkinek
2010. okt. 24. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!