Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » 8 hónapos nőstény királypitonn...

8 hónapos nőstény királypitonnak mi az ideális súlya és hossza?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy nyolc hónapos nőstény királypitonom.Amikor hozzám került körülbelül egy hónapos lehetett, akitől vettem azt mondta, hogy a pattogós fehér egeret már simán meg tudja enni. Első kígyóm, természetesen hallgattam a tenyésztőre.Próbáltam megetetni de nem fogadta el az egeret.Vártam egy hetet, megint megpróbáltam.Aztán megint.Igy ment egy hónapig.Fogyott is szegényke. Végül bébi egeret ajánlottak. Most már rendesen eszik két hetente,elkapja a közepes pattogós egeret,szépen megfojtja és meg is eszi. A vedlés is szép.Viszont aggódok hogy a súlya és a hossza nem megfelelő,nem egészséges.Azt szeretném kérdezni egy 8 hónapos nőstény királypitonnak mi az ideális súlya és hossza?Ha esetleg baj van mit tudnék csinálni?A legjobbakat szeretném neki megteremteni. Szóval kérlek szépen titeket olyan ember írjon, akinek van ebben tapasztalata.Köszönöm szépen!



(Kérlek hanyagoljátok a "Google a barátod" című történetet, ha találtam volna információt, nem írnék ide, köszönöm!)



2021. márc. 18. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:
16%

"legjobbakat szeretném neki megteremteni."


Biztos egész életében egy terraniumba bezárva a legjobb neki..

2021. márc. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Egy ilyen kígyót hogy kell tartani? Vagy csak "van" a terráriumban és várja az egeret?

Nem ítélkezni akarok, csak nem tudom elképzelni..

2021. márc. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első 2 hozzászóló nem ért ehez a fajtához.

Amugy mivel felnőtt korában 2 kg körül van egy királypiton így én 1-1.2 kg-ra tippelnék jó súlyra illetve hosszra is olyan 1.2 m-re saccolnék.

De a legbiztosabb egy exos doki, az megtudja neked mondani.

2021. márc. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

1,2 méteres királypiton 1 kilóval nagyon sovány.

Nekem a kifejlett hímem 125 cm és 2 kg, jól néz ki, nem sovány, nem kövér. Ez egy óriáskígyó, vastagnak kell lennie.

2021. márc. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves első hozzászóló!


Ne haragudj, hogy nem sikerült neked egyedül feldolgozni amit írtam, ezért leírom neked még egyszer. Olyan ember válaszát szerettem volna, akinek van tapasztalata, nem pedig egy kanapéharcos,okoskodó,introvertált gyökerét.Nem értesz hozzá,közöd nincsen a terrarisztikai állatok tartásáról!Nincs ezzel baj, ha nem szólsz bele...Így sajnálom, de nem igazán érdekel a véleményed a kérdésemmel kapcsolatban!

Ha nem tudod miről van szó, ne szólj bele!:)


Mindenki másnak nagyon szépen köszönöm a válaszokat.Voltunk orvosnál ellenőrizni, hogy minden rendben van-e, és szerencsére teljesen egészséges a királynő! :)

Azóta a súlya is gyarapodott.

2021. máj. 3. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!