Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van egy két kérdésem a gekkókk...

Van egy két kérdésem a gekkókkal kapcsolatban, mielőtt beszereznék egy leopárdgekkót. Szakértők?

Figyelt kérdés

-Mindenek előtt egy elég hülye kérdés a terráriummal kapcsolatban. Azt olvastam, hogy 60x30x30-as terkó kell nekik. Hogyan vannak sorrendben az adott méretek? (szélesség, hossz, magasság) Tudom, lehet eléggé idiótának tűnhetek, de nem tudom... Kérlek ne tessék hülyézni! :(

-Elég nekik az 50x30x30-as terra, vagy mindenképp kell rá még az a 10 centi?

-A vedléssel milyen gyakoriak a problémák? Hallottam hogy ilyesmik is előfordulhatnak...

-Valaki tud megbízható tenyésztőt Pest megyében, vagy annak környékén?

-Honnan érdemes beszerezni a kellékeket? Állatkereskedében? Szakértőktől, vagy inkább ilyesmi oldalakon, mint a Marketplace, a Jófogás, vagy az Árukereső? Most a szempontok az ár, és a minődég. Azt hallotam hogy a gekkosziget.hu nem biztonságos, de rendelni nem is szeretnék, mert aztán kitudja hogy milyen állapotban kapom meg a csomagomat... Valaki Pest megyében, Törökbálinthoz közel tud hasonló helyet, ahová mi is elmehetünk az állatkáért?

-Milyen nemű egyedet érdemes venni? Vannak hátrányok?

-Hány hónapos egyedet érdemes venni? Szeretném minél hamarabb elkezdeni vele a bizalom kialakítását, lehetőleg kis gekkót szeretnék. Szeretnék kérni előnyöket és hátrányokat!

-Milyen fajtájú-márkájú vitamint ajánlotok? És milyen kell neki? (pl D vitamin, Kalcium, stb...)

-Kell őket időnként mosdatni, vagy be kell helyezni nekik egy kis edényt, és majd ők megoldják? Ez szükséges? Ha kell, milyen gyakran fürdessük?

-Mennyi idős kortól megállapítható a nemük?

-Orvosi költsögekre mennyi pénzt kell félretenni? Milyen gyakoriak a komolyabb, kezelésért borsos árakat követelő megbetegedések? Lehet komoly problémájuk ami esetleg műtétet igényel? Elegendő az, ha orvosi költségekre félreteszek 20-25.000 Ft-ot? Ha nem, mennyibe kerülnek ezek kb?

-Felszerelésből melyik a jobb választás? Ha szettet veszünk, vagy ha egyesével vásároljuk meg a különböző dolgokat?

-Milyen talajzatot vegyek, melyik a megfelelőbb a gekkó számára? (pl. hüllőszőnyeg, kalciumos homok, mészkő gritt, csempe, virágföld, nagyobb kövek, stb...)

-Mennyire fontos nála a változatos étrend? Tücskön, lisztkukacon, selyemhernyón és csótányon kívül etethetjük valamivel, vagy ezekkel meg is elégszik? Azt tudom, hogy nasiként lehet adni neki viaszmoly-lárvát.

-Tanácstalan vagyok, mivel néhányan azt mondják, hogy társas lények, néhányan pedig azt, hogy egyedül is tökéletesen elvannak... Most akkor muszáj neki társ, vagy tarthatom egymagában is?

-Náluk mennyire fontos a páratartalom? Van erre valami eszköz ami segít ennek rendebentartásában?

-Milyen gyakran szükséges takarítani?

-Növényeket mennyire lehet túlzásba vinni nekik terrában? :)


Egyenlőre ennyi, remélem nem kérdeztem túl sokat, sajnálom a kisregényt, ha valami kérdésem akadna még, felteszem kommentekben, mindent köszi előre is! :)



#tanács #gazda #leopárdgekkó #terrarisztika #gekkótartás #szakértők!!!
2021. ápr. 8. 10:19
 1/3 A kérdező kommentje:
Utólag leírnám, hogy növények alatt műnövényekre gondolok! Igazi, élő növényt egyébként lehet nekik berakni?
2021. ápr. 8. 18:29
 2/3 anonim ***** válasza:
Facebookon van leopárdgekkós csoport. Lépj be és nagyon sokat olvass. Mindenre választ fogsz kapni. De tényleg ám! Na meg ha mégis lesz kérdés azután is, ott hamarabb kapsz és sok választ.
2021. ápr. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm, azóta beléptem kettőbe is! :)
2021. ápr. 9. 06:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!