Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért tátogatja a száját és...

Miért tátogatja a száját és sípolt is az este a sárgafülü ékszerteknősöm, most viszont cuppogó hangot ad ki és néhányszor liheg?

Figyelt kérdés
Nem úszik féloldalasan élénk és nagy az étvágya. a páncélja 4cm hosszú, viszont van vele egy kisebb is, de ő szerencsére nem ijesztget. Most kerültek egymáshoz 3 napja. Nem bántották egymást, de amúgy is a kicsi félénkebb, a ,,sípoló,, pedig mindent enne és rágna. Új köveket is raktam bele, félek h képes lett volna lenyelni. Egyszer láttam h ráharapott de kiköpte.
2010. szept. 7. 17:18
 1/7 A kérdező kommentje:
Buborékokat is fúj, raktam a vizbe kamillát, de megette a felét XD azt olvastam h szórakoztatja magát, de nem hiszem...
2010. szept. 7. 20:41
 2/7 II. Alkesz fáraó válasza:
Ez annak a jele, hogy meg fog dögleni pár napon belül.
2010. szept. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Remélem h nem úgy lesz, mert életerős, vidám és már nem is csinálja.
2010. szept. 14. 15:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Kis kavicsokat megeszi az nem baj, sőt jót tesz az emésztésének ;)

Nekem is volt amikor az egyik tekihez betettem egy kicsit, az elkezdett "sípolni"...de én inkább sírásnak nevezném.... Ha más baja nincs és természetesen ez csak 1 max 2 napig van, akkor semmi baj. De ha a sipolás valódi sipolás és nem sírás - nem múlik el - akkor különítsd el kammillás fürdő, vízhő emelés......


Jelezz vissza mi van a tekivel;)

2010. szept. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszike, nagyon aranyos vagy hogy írtál :) Hát sírt is sipolt is, sőt olyan is volt egyik hajnalban mint a madárének. Nagyon megijedtem. Raktam bele meleg kamillás vizet kamillavirággal együtt és megették XD nah az biztos h nem tett rosszat neki. Lehet h féltékeny volt mert az ő helye volt( egyik albérlő csajé volt, de kettőt hozott, csak az egyik meghalt, ez pedig túlélte mert meg tudtam menteni-le volta szeme ragadva és kint búslakodtak, olvasgattam utánna h mi lehet a baja és szerencsére mára egy erőteljes, barátságos, vicces kis mohó falánk lény lett :) tehát már túlélte a lehetetlent is....


a sipolás előtt pár nappal került hozzá, egy tőle kb pár hónappal fiatalabb teknős. Ő egy nagyon félénk állatka. Nagyon féltettem h az első teknős bántani fogja. De csak a nyakát nyujtotta mert érdeklődött h ki ő mi ő...


Már nem sipol szerencsére annyit, de nem is láttam rajta betegség jelét, csak furcsa volt a sipolás- ha pedig beteg volt akkor lehet h a kamilla gyógyitotta meg, de akkor a másik miért nem kapta el amikor ő a kis balfácánka?


Nagyon szeretem őket ^^

2010. szept. 19. 15:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Szívesen;)

Ha jól látom akkor már lassan 2 hete "sipolgat", szerintem ennyi idő után már elpusztult volna, így egyre jobban azt gyanítom, hogy csak fél/félt. A kamilla biztos nem ártott :D Egészségére :) Azért ha gyanus ill. mást is látsz rajta ismételd meg többször a kamillás fürdőt. Hőfokszabályzót meg emeld fel egy kicsit. Nekem 25 okon van;) ja és fedd le. A lefedés mindenképpen jó, főleg télen, mert akkor kevesebb az esélye, hogy megfázik;) (persze ne az egészet;):D))


tarajos tulajdonos;)

2010. szept. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A teknősök nagyon jól vannak :D


[link]



Egy kis kép róluk :D



Nagyon bélpoklosak, és az eddig nagyon szerény is állandóan falna:)


Imádom őket

2011. jan. 15. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!