Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Törpe gekkó kezdő terraristáknak?

Törpe gekkó kezdő terraristáknak?

Figyelt kérdés

Nagyjából egy 50x40x50-es terrárium fér el a szobámban, ez két törpe gekkónak elég? Vagy elvannak egyedül? Elég, ha hetente, két hetente kap élő tápot? Ha találok a kertben, a szobámban pókot azt odaadhatom neki, vagy inkább vegyek a kereskedésben?

A kereskedés kicsit messze van tőlünk, ami nem is gond, majd bebuszozok. A probléma az, hogy mostani újabb csodálatos gazdasági helyzet miatt nem tudom meddig lehet élő tápot kapni.



2022. júl. 16. 22:22
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
xD először úgy olvastam hogy kezdő terroristáknak xDDDDDDDDDD
2022. júl. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mikor olvasgattam hogy mi kell a gekkónak akkor én is XDD
2022. júl. 17. 09:37
 3/9 anonim ***** válasza:
A hüllőkre általánosan jellemző, hogy nem társas lények, tehát teljesen jól megvannak egyedül is, nem igényelnek társat. Arról, hogy mivel és milyen gyakran kell etetni olvass utána, vagy kérdezd az állatkereskedésben. Valószínűleg kell neki adni majd kalciumot is, amit vagy a prédára szórsz, vagy bizonyos fajoknak elég ha a terráriumban kiteszed. Amit találsz bogarat azt pedig te döntöd el neki adod e? általánosságban nem ajánlott mert hordozhatnak baktériumokat amik megbetegíthetik az állatot, ez rajtad áll megreszkírozod e hogy a pók a sarokban aki titokban már negyed éve a szobatársad veszélyes e a gekkódra vagy sem, illetve az sem mindegy mennyire kényes fajról beszélünk. én pl simán odaadok minden rovart az ékszerteknőseimnek, sose volt tőle bajuk (kivéve a legyet mert az minden sz*r-ra rászáll) de az ékszerteknős egy roppant szívós állat, most egy kényesebb gekkónak vagy kaméleonnak nem tudom mi az amit meg mernék reszkírozni. Az első hogy olvass utána az állat igényeinek, hő, páratartalom, fény stb... utána nézz utána az áraknak, hogy megengedheted e magadnak, mert lehet hogy a terrárium meg a gekkó ára be van karkulálva de, lehet hogy lesznek egyéb költségek amikre most még nem gondolsz (lámpa, melegítőkő stb...) illetve ha élő állattal kell etetni, lisztkukac, tücsök stb.. akkor azokat is tartani kell valahol azzal is számolj. Ha megvan a kellő információ, hogy kell tartani, etetni, takarítani, mit szabad mit nemszabad az állattal és azt mondod hogy így is akarod, csak akkor vágj bele. De előtte mindenképp szánj az információgyűjtésre pár napot mert az állatkereskedésben gyakran fals információkat adnak. Rengeteg fórum és oldal van ahol tájékozódni tudsz. Sok szerencsét kívánok hozzá mert terroristának... akarom mondani terraristának lenni jó :)
2022. júl. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Arról, hogy mivel és milyen gyakran kell etetni olvass utána, vagy kérdezd az állatkereskedésben."



Úristen nem.... a kereskedésekben sokszor egy szimpla hörcsöghöz sem ért az eladó, rendes tenyésztőt kell keresni, az segít is a többi kérdésben.

2022. júl. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#3 Már utánnanéztem mindenféle gekkós fórumon :D Ezt a terrárium dolgot nem mostanában terveztem, majd talán egy év múlva, mert ugye neki kell 2 lámpa és így is majdnem a duplájára emelkedik a villanyszámla


#4 nálunk az állatkereskedésben is értenek hozzá, bár az inkább akvarisztika, de eddig ha kérdeztem mindig tudtak segíteni :D Ennek ellenére majd keresek tenyésztőt, mert sehol nem találtam eladó törpe gekkót :(

2022. júl. 29. 22:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Az nem garancia, hogy válaszolgat kérdésekre, nekem a törpe hörcsögre nyugodt szívvel ajánlotta az eladó, hogy kell nekik társ, közben rohadtul nem és majdnem megölték egymást, mázli, hogy volt otthon tartalék terrárium amiben el volt ideiglenesen és külön tudtam venni. 😅
2022. júl. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ők üzemelnek máshol is akváriumokat, meg van valami végzettsége is a csávónak XD
2022. júl. 30. 15:47
 8/9 anonim válasza:
100%
Szia! Én tenyésztek több törpegekkófajt is, jelenleg is van sok kicsi. Amit írtál terrárium méret teljesen megfelel sok fajnak, némelyiket még kisebben is tarthatod. Kezdőfajnak én a jádezöld törpegekkót (Lygodactylus conraui) ajánlom leginkább, ez egy viszonylag olcsó, viszont nagyon szép, színes faj. Belőlük egy pár tartható egy 30x30x45-ös terráriumban, kicsit nagyobban egy hím több nősténnyel is. Több hímet sosem szabad együtt tartani (ez majdnem minden gekkófajra igaz). Gyakran a nőstények is rivalizálnak egymással, emiatt én egy párt javaslok kezdésnek, hogy semmiképp ne legyen probléma. Etetni gekkótáppal, gyümölccsel (pl. banán), röpképtelen muslicával, egyéb apró rovarokkal lehet őket. A legjobb megoldás, ha magad tenyészted a muslicákat, ami egyáltalán nem nehéz. Így nagyon olcsón kijön az etetés is. Kicsit drágább, de talán még szebb és szelídebb a Lygodactylus kimhowelli, belőlük 1-2 példány szintén tartható ekkora terráriumban. A királykategória pedig a tanzániai kék gekkó (Lygodactylus williamsi), ami talán a legszebb gekkófaj, viszont veszélyeztetettsége miatt kezdőknek nem ajánlom. Ha van még kérdés vagy esetleg szeretnél ilyen gekkókat privátban szívesen válaszolok bármilyen kérdésre :)
2022. aug. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi! :D
2022. aug. 26. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!