Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi történt a királyteknősömmel?

Mi történt a királyteknősömmel?

Figyelt kérdés
kb. 1 éves a királyteknősöm. Pontosan azért nem tudom, mert a állatkereskedésben nem tudták megmondani. Nekem megvan a teknős 9 hónapja. Normálisan evett. Adtam neki szárított halat, rákot, szívmixet. De most 1 hónapja mióta elköltöztünk semmit nem eszik. Bármit adok neki. Itt az állatorvosok nem foglalkoznak teknősökkel sajnos. Ezért fordulok hozzátok hátha tudtok segíteni. Az lehet a baj, hogy bármilyen vitamint adtam neki nem ette meg soha? vagy nem tudom kérlek segítsetek.
2010. okt. 9. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:

mikoir jön a tél akkor ők is vegetálnak és kevesebbet esznek

nekem van teknősöm aki már szeptembertől koplal de van olyan is amelyik egész télen zabál mint az őrült :) ha abszolult nem eszik és teljesen be van kómálva akkor viszint el kell vinni téli álomra

olvass utána biztos vannak honlapok!

de röviden annyi hogy egy sötét hely kell neki ahol 8-12 fokos vizben van ami teljesen ellepi

alszik tavasszal és ha éberedik akkor rendesen megint etetni meg melegíteni a vizet stb

2010. okt. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem eszik egyáltalán, de nincs semmi baja. Mozog járkál...stb. Ugyanúgy mint eddig
2010. okt. 9. 17:39
 3/5 anonim válasza:
Mindig nézd meg a páncélját,hogy nem puha e mert nekem is így kezdődött és most ott vagyunk hogy lehet nem éli meg a holnapot mert páncéllágyulása van.
2010. okt. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Valószínűleg azért nem eszik mert a teknősök természetüktől fogva téli álmot alszanak.A háziasított tekiknél a gazdának kell teleltetni.Ami annyit jelent, hogy egy pincében,garázsban (viszonyleg meleg, száraz helyen)egy dobozba kell rakni a dobozban puha bélés legyen.Ha nem akarod teleltetni persze van rá lehetőség.Csupán valószínűleg kevesebb évig fog eléldegélni.Tehát a tekid reagciója természetes.:)
2011. jan. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gagamama ***** válasza:
Szia az a baja hogy elköltöztetek ilyenkor próbáld megnyugtatni ved ki dédelgesd és próbáld elmagyarázni neki a helyzetet sok sikert.
2012. júl. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!