Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történt a macskámmal? (LENT)

Mi történt a macskámmal? (LENT)

Figyelt kérdés

10 perce jött haza, és furcsán remeg. Nem úgy, mint mikor fázik, hiszen nincs hideg, hanem furcsán, görcsösen, egyes részeken, pl. lábán és hasán erősebben.

Mi történhetett? Felhívtam az állatorvost, de ő csak este tud minket fogadni.

Egyébként 2 éves ivartalanított lánycica, Zafír.


2011. okt. 24. 13:39
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem leírni, hogy az állatorvos nem mondott semmi konkrétat, de hátha valaki cicájával történt ilyesmi...
2011. okt. 24. 13:46
 2/13 anonim válasza:
0%
skizófrém sztem
2011. okt. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
így nem tudok mit mondani. Talán valaki megmérgezte még korábban, esetleg megverték. Inkább a doki nézzen rá. Remélem hamar helyrejön.
2011. okt. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Most sokkal rosszabb lett. Itattunk vele sós vizet, vagyis fecskendőn nyomtam le neki a torkán, és most már remélhetőleg hányni fog. ha hányt kiderül majd, hogy tényleg méreg volt-e....
2011. okt. 24. 14:05
 5/13 anonim válasza:
Szerintem egy kutya megkergette.
2011. okt. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Reméljük nem valami marós anyagba lefetyelt bele, mert akkor a hányás csak rontja a helyzetet. Majd írd meg mit mondott a doki.
2011. okt. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Na mi van a macskával?
2011. okt. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Éppen most jöttünk vissza a dokitól. Rengeteg sok gyógyszert kapott, csak injekciókat, és infúzióra kötötték. 40 fokos láza volt, ami most már lement 38ra.

Azt mondta hogy valami méreg lehetett, de ha minden igaz túl fogja élni.

Na meg azt is, hogy a remegés lehet hogy a láza miatt volt, de az nem biztos. Majdnem 1 órán keresztül voltunk a dokinál... De most minden rendben. Mivel tele tömték nyugtatókkal, szegénykém alig tud mozdulni, a remegés is megszűnt, de mikor meglátta a tejet, amit véletlen hagytunk kint, (mikor azt itattunk vele) azonnal, ahogy csak tudott szaladt inni :)

Zafír még nincs teljesen stabil állapotban, de azt mondta az orvos, hogy nagy esélye van arra, hogy túlélje, mert hamar reagált a gyógyszerekre.

Mikor az infúziót leszedték róla, a katéter vagy mi bent maradt, és azt be is kötötték, mert még holnap is lehet hogy rá kell kötni. Elkezdett tisztálkodni. Először azt hitték, hogy le akarja szedni, de utána kiderült, hogy csak mosakszik :))

2011. okt. 24. 15:57
 9/13 Orsi26Varga ***** válasza:

Úgy olvastam,ez egyfajta macskabetegség,mikor a macskát nagyon,de nagyon megfélemlitik,rángatózni kezd,de adj neki vmi nyugtatót(ne gyógyszert,hanem tejet,vagy vmi kaját)-vagy lassan simogasd meg,vedd az öledbe,és lehet megnyugszik.

Az én macskám egyszer 3 napra eltűnk,kislány,még picin4-5 hónapos Csikita :) mikor visszajött nagyon félt,és hasonlóan reagált,bár nem rezgett,rángatózott,inákbb félt.

2011. okt. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Az enyém egy 3 éves, ivartalanított lánycica, és imádom. Tavasztól nyárvégéig eltűnt, de tudtunk róla, mert közel az utcánkhoz etette egy néni , de a cicánkat nem láttuk soha.

Most már minden nap, mint régen bejár, és bent si alszik, mikor jövök haza suliból, már ott vár az ablakba. Most is így történt, csak remegett.

Mondjuk ez nem ijedség, mint ahogy sokan gondolták, hanem méreg. Azt mondta az orvos hogy nem szabad neki tejet adni, mert az gyorsítja a méreg felszívódását...

2011. okt. 24. 16:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!