Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknős eltűnése? Történt...

Teknős eltűnése? Történt valakivel valami hasonló?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy van (volt) 1 teknősöm amikor még panelházban laktunk, azután elköltöztünk családi házba és a kertben van egy hatalmas tó. Az öregebb(Dezső) tekit beengedtük a tóba és nagyon élvezi és szeret ott lenni. Aztán 3 éve vettünk egy másikat és hát nem igazán jöttek ki egymással.Dezső mindig kergette meg elhajtotta de aztán meg pár órával később együtt napoztak . És ez igy volt még 4 évig és most lettünk rá figyelmesek hogy a kisebbik nincs meg. Egyszerűen nem találjuk és nem is látjuk a napozót. Nagyon nagy tó, nem ilyen kis disztavacska hanem tényleg elég nagy és elég zavaros is. Mit gondoltok, lehet hogy a nagy bántotta szegényt, vagy elmászott.(mert néha-néha egészen kimásztak a fűre de utána mindkettő visszajött.) És már eléggé aggódok hogy mi van vele...szerintetek mi lehet vele?vagy történt már valakivel valami ehhez hasonló? :(
2010. júl. 7. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
keress egy búvárbázist a közelben, akkor felbérelhetsz valakit, aki megnézheti, hogy nincs -e a tóban
2010. júl. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nézz szét a kertben,az enyémek amig nem csinátlam egy kis keritést a tó köré pont ezért, gyakran bemásztak a tuják alá aludni . De az is lehet,hogy a vízben van valahol.
2010. júl. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
milyen teknősről van szó? És merre felé veszett el?
2010. júl. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hieroglifás ékszerteknős amelyik eltűnt....hát a tóból, mert egyáltalán nem találom már több mint egy hete és ilyen még nem fordult elő....nagyon sok időt ott töltök de azért gondolom néha fel kéne jönnie, de a másik az meg ugyanugy napozik, szóval nem tom hol lehet. :(
2010. júl. 7. 12:45
 5/8 anonim ***** válasza:

azért kérdeztem, melyik környék (területileg) mert az ismerőseim találtak egyet. De az egy mocsári teknős volt.

Tehát védett és a megfelelő helyen szabadon engedték. De a lényeg a történetben, hogy a rossz helyen mászkáló teknőst nem hagyták ott pusztulni.

Szóval azért írj spéci fórumra: [link]

és megpróbálhatsz plakátolni, hátha mégis kimászott a kertből és valaki megsajnálta és befogadta.

Elsőként feltételezzük a legjobbakat.

2010. júl. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is mindig ez van. Én úgy halottam, hogy nem azért kergetik egymást, h bántsák egymást. Hanem mert egyik fiú másik lány vagy vmi hasonló. AMúgy szomszédomnak, meg nekónk is ez szokott lenni. Van, hogy eltünnek és sok idő múlva már megint ott lesznek, vagy átmennek a szomszéd tóba. A mi Jerardin-unk végülis közös:D
2010. júl. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!én is a legjobbakat remélem....:(
2010. júl. 7. 12:58
 8/8 anonim válasza:
Sziasztok, lenne egy kérdésem, tudom nem " Válasz-t" küldök, és ezért bocsánat mindenkitől, de még ezen az oldalon új vagyok, és nem nagyon értek az oldal használatához. Csak annyit akartam tudni, hogy szerintetek hova tűnhet el lakáson belül egy tarajosteknős ? Mivel az egész házat végkutattam és nincs sehol, és lakáson kivül nem lehet sehol. Tudtok valamilyen tippet vagy ötletet adni, hogy mégis hova szeret egy tarajos vagy királyteknős, mississippi teknős elbújni, eltűnni ? Nagyon aggódom érte, és megakarom találni őt. Köszönöm a válaszotokat előre is.
2011. febr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!