Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mississippi tarajos teknős...

Mississippi tarajos teknős 1-másfél éves korában akváriumi tartás után tartható nagyobb kerti tóban vagy nagy bányatóban?

Figyelt kérdés

Bővebben :Van egy Mississippi tarajos tekim másfél éves olyan 10 centis páncélhosszal. Egészséges teljesen .UVB lámpa,napozó,fagyasztott élelem nagy akvárium és jó szűrés . Szóval jó formában van. Nos sajnos az akváriumot meg kell szüntetnem (közbe szólt az élet) és nem tudom tovább gondját viselni kis barátomnak. Probáltam elajándékozni de az idő sürget és megfelelő helyet ,tapasztalt gazdit nem találtam neki . Arra gondoltam,hogy vajon jó helye lenne egy nagy kerti tóban vagy esetleg egy nagy bányatóban? Van itt mind2 a közepben a kerti tóval annyi a bajom,hogy közel van onnan az úttest. De van felénk egy nagy bányató ami nyugodt és lényegében egy erdő közepén helyezkedik el. Ha ott elengedném akkor mennyire lenne neki nehéz beileszkedni a táplálék láncba ?

Mielött megtámadtok teljesen tisztában vagyok mindennel ,magam köptem volna szembe ezért a gondolatért pár hónapja. De az élet változik és sajnos olyan lehetőséget kaptam amiről nem mondhatok le egy teknős miatt akárhogy is szeretem . (Állatkert nem játszik mert elmentem megnéztem és rossz körülmények között vannak tartva ott a teknősök az én meglátásom szerint. )



2023. júl. 7. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

El ne engedd! A mocsári teknősök így is folyamatosan szorítodnak ki az élőhelyükről, mert a sok szerencsecsomag szélnek ereszti a háziállatnak tartott teknőseit.

Nem tudod se a kertitónak (ezt nem teljesen értem, valaki más tavába akarod beleereszteni kérdezés nélkül?), se a bányatónak a faunáját. Nem tudni, milyen ragadozók vannak a környéken. Nem biztos, hogy találna megfelelő táplálékot. Illetve kárt is okozhat a már meglévő élőlény állományban.

Add be állatkertbe vagy ajándékozd el felszereléssel együtt. Most komolyan szerinted jobb sorsára hagyni, mint odaadni egy tapasztalatlan gazdának, aki majd kitanulja? A teknősök azért nem a bonyolult tartási kategóriába esnek.

Akármi is jött közbe, te azért az állatért felelőséggel tartozol élete végéig. Nem kötelező állatot tartani, de ha már megvan, kutya kötelességed gondját viselni.

2023. júl. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad a természetbe kiengedni. Nem része a hazai faunának.

Ha nem tudod tovább tartani, ajándékozd el.

2023. júl. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szabadon ne engedd semmiképp.
2023. júl. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
El ne engedd! Te jó ég! Komolyan nem hittem el, mikor hallottam, hogy vannak ennyire hülye emberek, aki szabadon engedik a megunt kedvenceket? Ez környezetkárosítás! Jófogásra, facebookra rakd fel ingyen elvihetőnek, kérdezd meg a közeli állatkereskedéseket, befogadják-e, állatkert ezt, állatvédőket!
2023. júl. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!