Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Nagy fehér cápa vagy Mississip...

Nagy fehér cápa vagy Mississippi aligátor? Melyikük nyerne? (Elméleti kérdés)

Figyelt kérdés
(Elméleti része csak a fizikai erőre vonatkozik) Melyikük erősebb? Kicsi az esély, hogy találkozzanak mégis, ha sikerülne melyikük nyerne? Állkapocs és erőviszony (méret, tömeg) alapján. Okosabb? (vadásztechnika, stratégia kidolgozása). Illetve sikeresebb vadász? (többször jár sikerrel préda elejtésén). Így ilyesmikre gondolok.

2015. márc. 1. 15:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%
A cápa. Lecsipegetne egy egy darabot a krokodílusról,aztán gyorsan lefordulna róla,aztán máshonnan támadna. Kivérezne hamar.
2015. márc. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Persze a szárazföldön sekély vízben ahol a cápa nem tud mozogni és élni ,ott meg az aligátor nyerne
2015. márc. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom, de baromi jó film lenne belőle a filmpluszon! :D


Egyébként szerintem biztos hogy a cápa.

A hüllők hamar elfáradnak, és ilyen stresszes helyzetben O2-re is szükségük van. Ha komolyabb harc lenne, akkor hamar kifáradna, a mélyben pedig megfulladna.


És még ha szerencséje is van, és meg tudja harapni a cápát, nagyon jó helyen kell megharapnia, mert erőset harap ugyan, de ha csak zsírszövetet ér, ami igen valószínű egy nagy fehér esetében, akkor azzal nem sokra megy.


Szerintem sokkal izgalmasabb kérdés lenne, hogy nagy fehér cápa, vagy sós vízi bordás krokodil. És ezek még össze is futhatnak... (úszhatnak)

Jóval kiegyenlítettebben lennének az erőviszonyok, mert sokkal inkább egy súlycsoportban vannak.

2015. márc. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Jöhetnek még nyugodtan, kíváncsian várom a többi választ is! Igen szerintem is a cápa nyerné meg ezt a küzdelmet, mert az aligátornak ugyan erős a harapása, de a kifejlett példányok is kb. 4,5-5 méter hosszúak és 500 kilogrammot nyomnak, viszont egy nagy fehér meg akár 6-7 méter hosszú is lehet, igaz nem sokkal hosszabb, de súlyra jóval nagyobb, akár 2200 kilogrammos is lehet, ráadásul gyorsabban is úszik és, ha a mélyből 50 km/h sebességgel támadná meg az aligátort a víz felszínén az a cápa számára biztos győzelem lenne, az aligátornak meg azonnali halál..Szerintem nem sok esélye lenne a túlélésre. Amúgy lehet sós vízi krokival kellett volna összehasonlítanom a nagy fehért, csak így könnyebb szerintem. Minden esetre köszönöm még egyszer az eddigi válaszokat, felpontoztam mindenkit!
2015. márc. 1. 17:15
 5/25 A kérdező kommentje:
Viszont melyikük intelligensebb?
2015. márc. 1. 17:16
 6/25 A kérdező kommentje:
Vagy akkor ahogy 3-as válaszoló írta. Nagy fehér cápa vs Bordás krokodil? Lehet erre is nyugodtan válaszolni.
2015. márc. 1. 17:22
 7/25 anonim ***** válasza:
88%

Elvileg a hüllő fejlettebb, mint a hal, evolúciós szempontból, bár egy krokodil vagy egy aligátor is inkább ösztön lény, mint intelligens állat.

Egyiküknek se erőssége a gondolkodás, semmilyen szinten.


A nagy fehér cápára pl kardszárnyú delfinek is vadásznak, méghozzá nem kis sikerrel.

És ez csak az intelligencián múlik, hogy le tudják őket vadászni. Ennyivel okosabbak az emlősök.


Nagy rajhalak levadászásánál is meg lehet figyelni, a tengeri emlősök összehangolt támadását.

A cápák ész nélkül közéjük rontanak, hátha a szájukban marad valami.

2015. márc. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Az igaz, hogy a halak meg a hüllők nem az eszükről híresek, viszont régen olvastam egy olyat, hogy a hüllők intelligenciáját vizsgálták meg, és a krokodilok különösen kitűntek. A halak közül ugyanez volt a cápáknál.

Meg néztem is róluk dok. filmekbe, hogy mondták is pl. a krokodilokról, hogy a többi hüllőhöz képest jóval összetettebb gondolkodás, viselkedés jellemzi őket és közelebb rokonai a madaraknak. A cápáknál meg vadászati stratégiájuk kidolgozása lenyűgöző volt, pl. a macskákhoz képest 80-or tanulékonyabbak, és gondolkozás alapján hamarabb hasonlították őket az emlősökhöz, mint a halakhoz.

Rövidre zárva a dolgot, mind a kettejüknél fejlett gondolkodást figyeltek meg pl. csapatmunkát is végeztek a zsákmány elejtésénél, összedolgoztak egy nagyobb préda legyűrésénél. Azonban lehet tovább kéne vizsgálni őket, mert szerintem több van bennük mint látszik.

És lehet, hogy elmaradnak jóval az emlősökhöz képest, viszont ha mindketten évmilliók óta léteznek, ráadásul a dinókat is túlélték, akkor az szerintem vall egyfajta fejlett túlélési taktikára. Ami miatt számomra bámulatosak 2. kedvenc állatom.

Továbbá a fertőzésekkel szemben is ők ketten a legellenállóbbak a krokodilvér megöli a hív-vírust, a cápavér pedig megöli a rákot. A tudósok is nem rég jöttek rá erre, hogy milyen ellenálló az immunrendszerük a fertőzésekkel szemben, és az emberrel ellentétben sokkal hatékonyabban lépnek fel a kórokozókkal szemben.

Bocsánat, hogy kicsit hosszúra sikeredett csak egyszerűen csodálom a természetet, hogy ilyen nagyszerű élőlények is léteznek.

2015. márc. 1. 17:58
 9/25 anonim ***** válasza:
75%

Se a krokodilok, se a cápák nem ostoba ösztönlények. Nem számít, hogy hal, hüllő , az intelligencia nem ezen múlik.


Ezt érdemes megnézni: https://www.youtube.com/watch?v=I7fZZUfvx0s

2015. márc. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Ment mindenkinek a zöld! Igazad van 9-es szerintem se ösztönlények, és ostobák. Ismerem a videót sajnos a kroki már elpusztult, de találtam róla oldalt is.



[link]

2015. márc. 5. 18:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!