Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Összerakhatom a gabonasikló...

Összerakhatom a gabonasikló nőstényem egy másikkal?

Figyelt kérdés
Van egy kicsi gabonasiklóm(4 hónapos).Szeretnék mellé egy másik hasonló korút.Nem fognak összeveszni és bántani egymást?(egyelőre nincs lehetőségem a tenyésztésükre és később jól jöhet 2 nőstény,mert csak 1 hím kell majd melléjük)
2010. okt. 20. 18:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs gabonasiklóm, de legjobb tudomásom szerint a kígyók magányos állatkák! Szóval nem fognak örülni egymásnak.
2010. okt. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha elég nagy terrárium áll rendelkezésre, össze lehet rakni őket. Mivel gabonasiklókról van szó, sztem egy kb. 200×30 cm-es alapterületű elég is lehet, persze jobb a minél nagyobb. Azért vannak dolgok amikre figyelni kell az együtt tartáskor: pl. legyen elég búvóhely. Az etetést pedig legjobb külön-külön végezni, egy kisebb terráriumban, pl. a mostanit megtartani erre a célra.
2010. okt. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Úgy tudom,hogy egy 80x40x40esben lehet tartani kettő felnőtt példányt,de ha nem így van mondjátok meg.Van egy kis terráriumom 30x20x20as.Szerintem amíg kicsik elég nekik ekkora hely is.Természetesen ha mindkettő megnő 60-70 centisre csere lesz.Búvóhelyet biztosítok nekik bőven és növényzetet is.Amikor etetem a kicsit akkor vagy papírra teszem ki,vagy műanyag tálba,ezzel sem lesz gond,ha a kettőt külön kell etetnem.Csak a karantént kéne megoldani pár hétre.Nagy stress egy kicsinek ha beteszem cipős dobozba,lefedem valamivel és abban tartom 1-2 hétig? Nem akarom hogy bármit átadjon a másiknak.
2010. okt. 21. 21:33
 4/4 anonim ***** válasza:
neked inkább hörcsögöt kéne tartanod amennyit értesz hozzájuk, már ne haragudj. Egy pár szakoldalt elolvashatnál legalább.
2010. okt. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!