Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Gyerek mellé milyen hüllő...

Gyerek mellé milyen hüllő (béka, gyík, leguán) ajánlott?

Figyelt kérdés

Bármi, csak legyen jó rusnya, pikkelyes, vagy bármi, amivel szegény szomszédnénit ijesztgetheti (nem komolyan).

Ez fiam kikötése.

Szerintetek mi felel meg neki?


2010. nov. 20. 17:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A béka nem hüllő, hanem kétéltű.

Például leopárd gekkó, vagy agáma.

[link]

[link]


Bár attól is függ, hogy milyen idős a srác. Ezek olyan 7-8 év fölött már tarthatóak, ilyenkor már vannak lelkiismeretes kis gazdik.

2010. nov. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

14 éves, felelősségteljes, igazán megbízható, kitartó fiú, már évek óta házi hüllőre vágyik, karácsonykor szeretném majd meglepni egyel. Már fel van rá készülve, mindent tud, már vannak kinézett terráriumok eléggé olcsón, az egész családtól ezt kapná mindennel együtt.

Az agáma nekem kicsivel szimpatikusabb, a gekkók nem a szívem csücskei.

Köszönöm az első válaszolónak!

2010. nov. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az előzőt a húgom felhasználójáról írtam, az enyémre nem tudtam belépni.
2010. nov. 20. 19:13
 4/12 anonim ***** válasza:
Attól függ mekkora állatot akarsz neki venni. Mert vannak kisebbek mint pl gekkok de vannak nagyobbak is pl agámák de vannak még nagyobbak is amik már a varánuszok (ezeket nagykorukba már nem lehet tücsökkel eteni meg hasonlokal, hanem egérrel kell) meg vannak teknősök amikből 2 féle a szárazföldi és viziteknősök. Ja meg még van egy becsapós is a leguán mert kiskorukban olcsobban eladják de mire felnő 1 méternél is több lesz. Kétéltűek: gőték és békák ezekrol sajna nagyon nem tudok írni.
2010. nov. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

előző vagyok az agámák jó választás csak nekik nagy hely kell meg lámpa de megéri mert barátságosak :) éna szakállas agámát ajánlom nekem is az van.

[link]


[link]



[link]

Az utolso linkben a forumon tanácsokat is kaphatsz.

2010. nov. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Ha a kígyó is szóba jön, a Királypiton a nyerő.

1-1,5m re megnő, 2 hetente eszik,nem túl igényes (kivéve a hőmérsékletet) és nagyon szelíd állat.

2010. nov. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A gyerek mellé bármilyet, a gyerek kezébe semmilyet.

A gekkók ellen szól, hogy kicsik és a gyerekek nem tudják finoman megfogni. (14 évesnél ez már nem probléma.)

A teknősök harapni szoktak, ha kézbe vesszük őket. Egy gyerek ilyenkor reflexből eldobja.

A leguán nagyra nő és az agáma sem marad kicsi.

Számolni kell a kiadásoknál a világítással, fűtéssel, vitaminnal és esetleg a párásítóval, szűrővel.

Mekkora helyet tudsz biztosítani a hüllőnek? Ragadozó is lehet vagy csak növényevő? Mekkora a rászánt összeg? Ha ezeket megírod, akkor meg tudom mondani, hogy mi jöhet számításba és melyik az a faj, amelyik mostanában beszerezhető..

2010. nov. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kb. 100×50 cm alapterületű, 45 cm magas terráriumra gondoltam, de talán nagyobb is lehet.

Inkább növényevő legyen, azokat a fiam is jobban szereti.

2010. dec. 4. 13:09
 9/12 A kérdező kommentje:
Az összeg nem konkrét, majd a kiszemelt állattól fog függeni.
2010. dec. 4. 13:10
 10/12 anonim ***** válasza:
növényevő hüllő az max teknős vagy leguán de van egy furcsa is az uromastyx
2010. dec. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!