Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A varangyos béka tényleg...

A varangyos béka tényleg lepisil ha megfogom?

Figyelt kérdés
itt rohangál egy kint
2011. okt. 15. 19:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen, lepisilhet, így védekezik.
2011. okt. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
áh, nem fogom meg mégsem, azt olvastam szívleállást okoz, de most ez is igaz? durva, majdnem megfogtam pedig mikor kint voltam
2011. okt. 15. 19:27
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor pisil ha megijed és azt hiszi hogy bántod, az a védekezése arra vigyázz hogy a szemedbe ne menjen mert mar.Amúgy meg lehet a varangyot fogni felvenni fínoman észreveszi hogy nem bántod. Nekem volt békám amit annyira megszelídítettem hogy este várt ugyanazon a helyen és hagyta magát dédelgetni. Olyan a bőre mint a selyem.Lassan kell hozzányúlni pld a szeme alatt az állát lehet simogatni azt szereti. Persze van olyan ami könnyen szelidül van amelyik nem.
2011. okt. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

Nem lepisil hanem egy "mérgező"bórmirigye van amit kispriccel ha félelemben érzi magát.Jö magasra spriccel azzal a céllal hogy a "támadója" szemébe menjen,mert ezzel eléri hogy megmeneküljön a támadás előle.A bőrmirigyben lévő folyadék akár vakságot is okozhat ha nem kezelik ki időben a szemből..

egyébként hasznos állat.

2011. okt. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nanehülyéskedj:D Tényleg bepisil de abba nem halsz bele, bajod nem lesz tőle .Mondjuk nyalogatni sem szokás ,de ez nem egy nyílméregbéka .
2011. okt. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
ja, mindegy, akkor most már nem gofom meg :) pedig aranyos, meg nagyon nagy. Azt nem értem a kutyák mért nem fogják meg, honnan tudják, hogy nem ehető? :D
2011. okt. 15. 19:34
 7/13 anonim ***** válasza:
Amúgy marhaság hogy olyan nagyon mérgező mint ahogy írtam kézbe lehet venni ha nem ijed meg akkor nem pisál.Nyalogatni nem kell és kezet kell utána mosni.Van barna varangy és zöld varangy.
2011. okt. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A kutyák azért nem fogják meg mert rossz az íze és lepisálja ha bántja.Rendkívűl hasznos állat.
2011. okt. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
aha
2011. okt. 15. 19:40
 10/13 A kérdező kommentje:
köszi :)
2011. okt. 15. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!