Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mivel tudom télen etetni a...

Mivel tudom télen etetni a Szárazföldi Görög teknősömet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Aki tart görög tekit/ket az írjon már egy pár tanácsot, mert most az én teknőseim 3 hónaposak és ez lesz az első telük itt nállam. Téli álmot nem tudnak aludni mert nincs meg a megfelelő hőmérséklet, de viszont nem tudom mivel tudnám kihúzni a telet nekik mert sok vörös és fehér herét, gyermekláncfűt, tyúkhúr esznek és ezek télen sajna nem lesznek. Salátát nem adok nekik sokszor max heti 2×. Kérlek segítsen már az aki ért hozzá! előre is köszönöm : Dorina 12/L


2010. nov. 22. 20:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Atyaég, csak nézek az okos hozzászólásokon..

Nem ékszerteknős, hanem görög teknős. De ha már itt tartunk, ékszerteknősnek sem jó a bolti szárított rák, mert semmi tápanyag nincs benne! Nekik csak hal, és vízinövény, csiga, giliszta.. kis korban még tubiflex is jó a hal mellé. De a legfőbb legyen a hal!


Görög teknős: SOHA NE ADJ NEKI SE UBORKÁT, SE PARADICSOMOT, SE BANÁNT és a többi és a többi! EZEK KERÜLENDŐK! Hogy miért? Mert megakadályozzák a kálcium felszívódást, ennek köszönhetően a teknősöd legyengülhet, megbetegedhet, az élettartalma természetesen lerövidül, és piramisos lesz a páncélja!

Csak és kizárólag gazokkal lehet etetni. Pl.: lóhere, pitypang, útifű, stb stb...

Aki mást mond, az hazudik! Persze nagyon ritkán 1évben 1x énis adok nekik epret, de akkoris kis mennyiségben, épp, hogy egy falatot adok nekik, és azt sem boltból veszem, ahol tiszta vegyszer az egész, hanem itthon a kertből.

2016. jún. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

ja, és lefagyasztva lehet őket tárolni télen.

Lehet, hogy kicsit összemegy, viszont sokkal jobb nekik mint a bolti vegyszeres 'cuccok"!


Ha már neked nem is, de remélem tudtam segíteni a leendő Görög teknős tulajdonosoknak!

2016. jún. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!