Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » UV lámpa, hősugárzó? (teknős...

UV lámpa, hősugárzó? (teknős tartás :d) többi lent. (:

Figyelt kérdés

Elősször is heloo mindenkinek. :dd

Anyukám megengedi, hogy tartsak teknőst. Akvárium megvan, vízmelegítő megvan (halak után). Rengetek mindennek utánna olvastam: kaja: - főként apróhal

-lisztkukac

-kiegészítés képp, jutalom ként

vmi finomságok :D

-úgyvan alkalom szívesen elfogadják

a növényi eredetű ételt is. (:

akvárium tisztítása

felszerelések, kiegészítők

lámpa (hűsugárzó): -addig értem is hogy, fényt illetve UV sugarakat bocsátó izzó. De maga a lámpa??

Seholse láttam hogy, milyen is az a lámpa.. Mármint akkor, szegény élőlény felé rakja oda egy egyszerű asztalilámpát??? Baromságnak tartom, meg lehet pont ezért pusztulna el szegény.. Kérlek segítsetek hogyis van ez mert végülis ez az egyik legfontosabb dolog amire szügségük lenne. :DD


2011. jan. 1. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:
www.teknospark.hu
2011. jan. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi az oldalt. :dd

de sajnos itt is csak az izzóról van szó. :s

-távolság a száraz területtől

-illetve vigyázzunk h ne frocskülje le víz az esetleges balesetek miatt

2011. jan. 1. 14:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Akár asztali lámpa is lehet, lényegtelen. Amire ügyelni kell, az az elhelyezés, be kell mérni, hogy milyen távolról melegíti eléggé az adott, de nem süti meg az állatot. Célszerű egy meleg, napozó sarkot, és egy hideg sarkot kialakítani. A sima égő, ami csak világításra, esetleg melegítésre szolgál így sok féle módon elhelyezhető, akár kívülre is.

Sokkal macerásabb az UV fénycső. Először is helyigényes, bár kaphatóak már kompakt fénycső formájában is. Aztán még a legerősebbek (sivatagi változat) UV-B sugárzása is csak max 50cm-re ér el. De a többségé inkább 30. Plusz szűri az üveg. Magyarul nagy, közel kell rakni az állathoz, mindezt úgy, hogy el se érhesse. Erre tényleg egyedi megoldások vannak, vagy a szellőzőrács fölé teszik, vagy bele a terkóba, igényesebbek ezt is védik ráccsal.


Elterjedt egyébként a virágcserép lámpa, amihez egy agyag cserepet kifúrsz az alján, oda teszed a foglalatot, és fejjel lefelé fordítva a cserép lesz a burkolat és "tartóállvány" is.

2011. jan. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszii a választ neked is. :dd

ez a virágcserepes bizar is de egyben jónak hangzik. (:

akk magyarul: sima asztalilámpá is lehet.

de, az asztalilámpába lehet UV sugarakat kibocsátó izzót helyezni?? ugyanis ez az UV sugár a Napot helyettsíti, és így képződik a teknős páncéljában D-vitamin ami ugye csontokban játszik szerepet.

2011. jan. 1. 14:18
 5/7 magnetta válasza:
Sziasztok! Nekem is van viragcserepes csinald magad UV lampam, de egyszeruen nem Tudom, hogy fuggesszem fel az akvarium fole. Ti milyen allvanyt hasznaltatok?
2012. febr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Vigyázz mert neked UVB izzó kell...Nem UVA .mivel az uva sugarakat egy egyszerű izzó is kibocsáltja viszont az UvB-s izzó UVB-s sugarakat is bocsált ki amely ugyel elősegítí az állatka D vitamin felszívódását.Erre Figyelj.


A virágcserepes megoldásról meg annyit hogy ahoz is kell egy rács amire ráteszed.


Viszont egyszerűbb ha egy egyszerű csiptetős lámpába teszed az izzót. Ne dőlj be annak hogy kerámia foglalat kell neki mert nem...Annyit nem melegít az UVB izzó.

2012. ápr. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az UVA fény kifejezetten akkor jó ha puha a teknősöd páncélja, ma voltam egy állatkereskedésben, ott is azzal vannak tartva a teknősök. Neten utánanéztem jobban és sok cáfolás ellenére mégis igaz hogy az UV-A fény jó hatással van a hüllőkre legyen az vizi vagy szárazföldi és nem feltétlen kell UV-B. (,,Az UV-A fény hiánya az angolkórnak nevezett csontfejlődési rendellenesség kialakulásához vezet.'') Viszont ha csak ilyen lámpád van akkor nagyon oda kell figyelni arra, hogy minden más vitamint megkapjon a teknősöd!
2013. febr. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!