Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen esélyei vannak a...

Milyen esélyei vannak a teknősömnek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kb. 4 napja észrevettem, hogy az egyik teknősömmel valami baj van. Sípoló hangot adott ki, amikor a levegőt vette és nagyon gyakran pislogott. Rögtön beraktam kamillás vízbe és mivel elkülöníteni nem tudom, mert nincs másik akvárium így mindkettőt betettem, mert volt már olyan, hogy sípolt valamelyik teknősöm és ez segített. 3/4-ig le is takartam a helyüket és a víz hőmérsékletét sem hagytam 22 fok alá csökkenni. Illetve naponta cserélem azóta is a vizüket. Nem úszott ferdén, élénk volt, étvágya is rendben volt. 2 nap után a sípoló hang is kezdett múlni. Teljesen nem múlt el, de a kezdeti szinte hörgő hangból átváltott halkan sípolóvá és azt sem mindig csinálta. De a pislogása nem csökkent. Ma reggel viszont arra keltem, hogy a jobb szemét egyáltalán nem tudja kinyitni és akárhányszor bemegyek megnézni, szinte mindig alszik. Adtam enni nekik, evett. De a szemét nem tudja kinyitni és nem olyan élénk, mint volt. Egyáltalán nem élénk. Mikor kézbevettem megnézni a szemét, akkor akart kimászni a tenyeremből, de aztán visszatettem és szinte rögtön el is aludt. Ma dolgoznom kellett volna menni, de betelefonáltam, hogy családi okok miatt nem tudok bemenni. Muszáj elvinnem őt az orvoshoz, pedig nagyon félek tőle. Évekkel ezelőtt volt egy teknősöm, aki beteg volt és elvittem ugyanide, kapott szurit és mire hazaértem vele, meghalt. Nagyon nagyon nagyon nem akarom, hogy most ő is így végezze és ezért halogattam a dolgot, de ennél tovább nem tudom. Reménykedtem, hogy meggyógyul "házilag", de be kell látnom, hogy nem fog. Ma 15:00 órától van rendelés, el fogom vinni. Gondoltam arra, hogy vitaminhiánya lehet, mert az utóbbi időben (3-4 hónap) főleg csak szárított bolharákot kaptak. De akkor nem lenne ez a sípolás is. Ha vitamin injekciót kap, akkor is levert lesz? Olvastam, ha antibiotikumot kap, akkor levert lesz, de meddig? Miben fog ez megmutatkozni? Szerintetek milyen esélyei vannak az életbenmaradásra? Útközben majd beugrom venni egy nagyobb akváriumot is, úgyis már terveztem, hogy kell, mert kinőtték a helyüket. Elkülönítsem arra az időre? Illetve.. én próbáltam őket még nyáron gyümölccsel (banán, eper) etetni, de az egyik meg sem kóstolta, a másik meg ahogy a szájába vette, ki is köpte. Próbálnám őket változatosabban táplálni (bár a halat tényleg hanyagoltam az utóbbi időben, én hülye), de nem eszik meg a zöldséget, gyümölcsöt. Hogy lehetne őket rá venni? Már ha nem késő az egyiküknél... Nagyon félek, féltem..
2011. jan. 11. 09:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szerintem azzal ne foglalkozz, hogy fogalmaz, akiknél én jártam (nem csak teknősügyben), ők sem fogalmaztak hivatalosabban. De ha nem bízol benne, próbálj keresni egy másikat. (Tudom, nehéz, de hátha találsz.)

Remélem, még időben megkapta az A vitamint. Próbálj venni neki állatkereskedésben A vitaminnal dúsított tápot.

A májban is van A vitamin, de azt én sose adtam az enyémnek, így abban sem vagyok biztos, egyáltalán kaphat-e. Nézz utána.

A szűrőt sajnos nem tudom, kérdezd meg ott, ahol vetted. De ha teljesen víz alá kell kerülnie, szerintem elvileg mindegy, mennyire döntöd, a lényeg, hogy víz alatt legyen. De kérdezd meg, nehogy tönkremenjen, ha rosszul használod.

2011. jan. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

szia! az egyik tekim eleinte sűrűn dörzsölte a szemét, később már csak félig nyitotta ki.. vettem teknősszemcseppet és cseppentgettem neki, és nagyon hamar rendbejött.. az is lehet a baja, hogy mivel nem lát, így szomorúbb.. azért nem annyira mozgékony. de ha eszik, az csak jó lehet:) halat nem szabad hanyagolni! a szárított cuccokban nincs semmi tápanyag, én azt csak kaja után nasinak adom nekik.. olyan, mint a chips nekünk... száraz vacak, amit szívesen fogyasztunk... továbbá sztem adj még neki májat, szívet így összevagdosva.. abban is rengeteg a vitamin. az orvos nem volt rossz ötlet, nem vitatkozom vele, h miylen vitaminhiánya lehet, így látatlanban én sem tudnám.. az enyimek is 1 évesek am:) jah, meg nem tudom, milyen sűrűn cserélted a vizüket.. nekem olyan terráriumom van, ami szárazföldön medence.. ha akar kijön, ha akar belemegy:) és így naponta cserélgetni tudom a vizét, mert mégsem 40 liter, de mégis tud benne úszni:) olykor olykor belerakom nagyobb vízbe, és ott is elvan..:) próbáld meg a sűrűbb vízcserét, vagy más megooldást, emrt attól is be lehet gyulladva a szeme.. bár ahogy olvastam, tőrődsz velük, így nem hinném, h 2hetente kapnának friss vizet csak.. de drukkolok, h minden rendben legyen:) én a szemcseppet és a halat/májat javasolnám nagyon!:) majd írj, ha sikerült vmire jutnod a gyógyításban:)


jahm, és a kamilla a teknősnek is jó. próbáltam már, bevált, és több ismerősömnek is..

2011. jan. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Az vagyok, aki eddig válaszolt.

A világért sem szeretnélek megbántani, előző válaszoló, de nagyon nagy butaságokat írtál a gyulladt szemről. A kérdező teknősének sokkal nagyobb baja van/volt, attól, hogy csukva van a szeme, távolról sem a szemének van problémája.

2011. jan. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Mostmár úgy néz ki, hogy semmi baja nincs. Kedden megkapta az A-vitamin injekció felét és antibiotikumot, tegnap pedig a másik felét. Élénk, szemei nyitva vannak. Egyébként az előző helyükön nem volt szűrő, ráadásul ott is ettek, ahol voltak, így nem mondhatom, hogy tiszta volt a vizük, de azt naponta cseréltem. Most nem cserélem olyan gyakran a vizüket, de van szűrő, így nem is koszos. És külön helyen etetem őket. Lehet, hogy a koszos víz is baj volt (mégha naponta is cseréltem), de biztos, hogy a főgond az volt, hogy hónapok semmi más ennivalót nem kaptak, csak szárított bolharákot. Erről is leszoktam és visszatértem a fagyasztott halakra.
2011. jan. 16. 10:25
 15/15 anonim ***** válasza:

Akkor jó. :)

Figyu, nekem sem volt szűrőm, és csak hetente egyszer takarítottam/cseréltem vizet.

A szárított halat meg hangyatojást (ezt nagyon szerették, próbáld ki!) én is a vízbe adtam neki, amikor nyers halat kapott, akkor átraktam egy vödörbe.

De nem hiszem, hogy a szennyezett víztől lett volna baja. Ilyen tüneteket csak vitaminhiánykor produkálnak.


Arra viszont vigyázz, hogy ha csak nyers hallal eteted őket, iszonyú hamar meg fognak nőni, és nem fogod tudni hol tartani őket. Az enyém tányér nagyságúra nőtt 2 év alatt... Kicsi volt neki a 100 literes akvárium, pedig egyedül volt. Iszonyú nehéz volt takarítani. És egyre többet evett. :)

Saját tapasztalatból mondom, hogy próbáld meg nem csak nyers hallal etetni, hanem szárított táppal is. Persze ha már nagyok a teknősök, akkor nem is elég nekik a szárított.

2011. jan. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!