Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknősömről kérdezek? (kérdés...

Teknősömről kérdezek? (kérdés lent)

Figyelt kérdés
Van egy zöldfülű ékszertekim bedagadt és leragadt a szeme de most már félig meddig nyitva van most kelt föl a téli álomból és arról kérdeznék hogy milyen is a helyes tartása (mert a tavalyit nem akarom megismételni) mert ismerek olyat aki két teknőst kinn tart az udvaron és télen is ott alszanak a befagyott vízben vagy hogy egész évben a vízmelegítős vízben van (ez mondjuk nem a leg jobb) szerintem az a helyes ha vízmelegítős vízben van és télen leviszem a pincébe tudna valaki (szakértő vagy tapasztalt kisállatartó) választ adni erre és ajánlani egy oldalt?
2011. febr. 5. 09:18
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Fontos!
2011. febr. 5. 09:20
 2/17 anonim ***** válasza:
Én másfél éve tartok mostmár 2db teknőst....és én az ilyen téli álomról csak olyanokat olvasgatok hogy csak az csinálja aki ért hozzá és tudja mit csinál, mert ha rosszul csinálja a gazdi akár meg is ölheti. Én nem teleltetem őket. Télen nyáron 23-25fokos vízben vannak. A szemprobléma pedig vitaminhiányra utal. Leginkább A vitamin. Jha, és sárgafülű ékszertekid van :)
2011. febr. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A teknős sárgafülű. Ne akarj teleltetni, ha nem teljesen egészséges az állat, mert a legyengült egyedek el is pusztulnak a telelés alatt. Mázlid volt, hogy megúszta. Adj neki halat, a szemébe szemcseppet, és ahogy csak tudod, kezdd el napoztatni (üvegen keresztül nem olyan eredményes, most ha 15 fok körül van a hőm. ki lehet rakni napozni). Vigyázz, ha a hidegről bevitted a lakásba, akkor meg is fázhat, ha kilököd megint a hidegbe. Az én teknőseim kint vannak szeptember végéig a kertitóban, télire meg mennek nagy akváriumokba telelni 5-12 fok közé, annyi vízzel, ami a hátát éppen ellepi. 10 fok felett elkezdenek mocorogni. Van amelyiket nem találom amikor lehalászok, az simán elvan a jég alatt télen, ha elég mély a víz (min. 70 cm). Márciusban jönnek elő, bár ha ilyen meleg van mint most, akkor lehet látni mozogni őket. Ja és ami lényeges, hogy ne teleltess tenyérnyinél kisebb teknőst, és csak akkor lényeges, ha szaporítani akarsz. Amúgy több vele a gond, mint a haszon.
2011. febr. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Hát, nem a teknősöd a zöldfülű :-))-ezt poénnak szántam, nem sértésnek!!! Súlyos vitaminhiánya van, és legyengült. Minimum 26 fokos vízre van szüksége, és fehérjedús étrendre. Hal, rák. Nem teknősműzli.Szemére szemcsepp kellhet, ha magától pár nap alatt nem gyógyul. De nézd meg az orrát is, mert ha esetleg apró hólyagokat lélegzik ki, akkor megfázott, rosszabb esetben, ha féloldalasan úszik, étvágytalan, akkor tüdőgyulladása is lehet, ami antibiotikum hiányában végzetes is lehet nála.
2011. febr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Igen,igen a teleltetéssel fel is hagyok,csak már meg van 3 éve felnőtten vettük és azt hitttem muszáj mivel ezt csinálják a teknősök és a természetben sem kell hozzá semmi de rosszul gondoltam,kapott oltást gyümölcsöt,zöldséget eszik eszik és jól van nyáron majd kiviszem napozni meg ilyenek!
2011. febr. 16. 19:20
 6/17 A kérdező kommentje:
most hogy ezt tisztáztam jöhet a tekimmel kapcsolatos 2. kérdés: ugyanerről a tekiről van szó (most már perfect az egészsége) csak azt furcsállom hogy semmi folt a páncélján,tiszta fekete ez miér van?
2011. febr. 16. 19:26
 7/17 A kérdező kommentje:

a 3. kérdésem pedig a 2. hoz kapcsolódna: miért nem szereti a tekim a vizet?Lehet hogy "keverék" ezért nem díszes a páncélja ,setleg görög teki az apukája?

Ilyen egyáltalán előfordulhat egy teknősnél?

2011. febr. 16. 19:30
 8/17 anonim ***** válasza:

Fekete???-ez mocsári teknősre vall, apró sárga pöttyökkel...

Az ékszeré inkább világos barnás színű.

2011. febr. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Görög??? az szárazföldi te! :-))
2011. febr. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Esetleg Díszes földiteknősöd van?
2011. febr. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!