Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért csinálja ezt a teknősöm?...

Miért csinálja ezt a teknősöm? Normális dolog ez?

Figyelt kérdés

van egy sárgafülü ékszerteknősünk, ami mostanában nagyon rátapad az akvárium szélére.. nővérem odaszokta tenni neki a lámpát..akkor valószínüleg a fény, a meleghez akar menni?

meg kicsit bolond szegény, mert mikor "rátapad az üvegre", azután hátával ugrik a vizbe, mármint háttal beleesik, és a kis bolond beszoritja a fejét a kő alá meg ilyeneket csinál..normális dolog ez? értem én hogy a teknősök kicsit hogy is mondjam..talán a fürge szo illene rájuk, de ennyire?egyébként még nagyon picike, körülbelül 5 és fél cm..vagy 4 és fél..


2011. máj. 6. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! A tekinek van valami amire ki tud mászni napozni? Nagyon-nagyon fontos ez!!!!!!!

Ha nincs sürgősen kell csinálni neki, és olyan lámpát tenni ami HŐT AD LE. Nekünk egy 50W-os spotlámpa van és nagyon jól érzik magukat alatta.

Ha nem akarod hogy elpusztuljon csinálj neki egyet. Különösen fontos ez amíg kicsi!!!!

2011. máj. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igen, van neki ilyen kőféléje, amire kitud mászni, most is azon fekszik, és van egy éjjeli kislámpa, amit a lehető legközelebb tettük az akváriumhoz, és azt a követ meg a lámpához tettük jó közel..+nővérem kiszokta tenni egy lavorfélébe és oda teszi a lámpát..az ugy neki jo?
2011. máj. 6. 17:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy olyan lámpa legyen ami hőt ad le. Ez a legfontosabb. Különben könnyen megfázhat. Amikor az enyémek picik voltak én még arra is nagyon ügyeltem hogy ne legyenek huzatba se. Ha megnőnek akkor már "szívósabbak", de amíg bébik addig nagyon kell vigyázni rájuk.
2011. máj. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!