Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Találtam egy kígyót, milyen...

Találtam egy kígyót, milyen fajta lehet?

Figyelt kérdés
Narancsospiros a hasa, és feketésszürke a háta. Mérges?
2011. máj. 18. 18:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ugyanilyenek laknak nálunk,igaz,a kertünk végében folyik a Dunavölgyi Főcsatorna.
2011. máj. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Hát, ha narancsos a hasa akkor pedig rézsikló lesz. :) A fejéről kérhetnénk egy közelebbi képet?
2011. máj. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Több képet sajnos nem tudok mutatni, mert el lett engedve. Csalódtam, mert a biosztanár se tudta, ami -bevallom őszintén- engem meglepett :D Szerintem nem vízisikló... Nincsen hold alakú jegye. A fejéről pedig annyit tudok mondani, hogy szürkésbarna volt, és két fekete csík volt a két oldalán
2011. máj. 19. 15:09
 14/20 anonim ***** válasza:

Jajj. 99%, hogy rézsikló.... Tessék, itt van még egy kép, nyilván vannak ettől szürkésebb színváltozatai is.

[link]

2011. máj. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Igen, rézsikló. Igazán cuki, nekem tettszik. És tényleg igaz, h. M.o-n él homoki vipera? Egyik oszttársam mesélte, h azokat fogdosták :S Én nagyon nem hiszek neki.... Meg ha fogdosták volna, akkor az harapott volna is, nem is kicsit.
2011. máj. 19. 17:24
 16/20 anonim ***** válasza:

szia!


Tényleg rézsikló...először vízinek néztem.


Igen, 2 fajta vipera él Magyarországon.


1. rákosi vipera-nagyon ritka, annyi mérge van, mit egy méhnek. Még ellenanyagot sem gyártanak a marása ellen.


2. keresztes vipera-kicsit veszélyesebb, gyerekekre, betegekre veszélyes lehet.


Mind a 2 védett, nem kell őket háborgatni!

2011. máj. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
"A rákosi vipera (Vipera ursinii rakosiensis) egy kizárólag Magyarországon előforduló, rendkívül ritka mérgeskígyó-alfaj..."(Forrás: Wikipédia) Milyen jó már, hogy Magyarországnak is van egy mérgeskígyó (legalábbis vipera) fajtája, ami csak nálunk fordul elő :D :D
2011. máj. 20. 13:26
 18/20 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon jó Magyarországnak. Egyébként nem csak ez az egy faj van, ami csak nálunk fordul elő. Ezek a bennszülött fajok. (endemizmus) Sok állat és növényfajuk van, ami csak a miénk.
2011. jún. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Voldemort33 válasza:
Ez egy kockás sikló, látszik a hosszúkás feje.
2012. aug. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Voldemort33 válasza:
Szerintem, de nem biztos.
2012. aug. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!