Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kinek van szárazföldi teknőse?...

Kinek van szárazföldi teknőse? (pici) írnátok nekem mindent amit csak lehet?

Figyelt kérdés

szeretnék egy kicsi szárazföldi teknőst, és szeretném megtudni, hogy milyen körülmények között tartjátok?? terráriuumban lakna, de hogy mekkora kell egy picinek stb..

mennyibe kerülhet?


2009. márc. 14. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Igaz az én mór tekim már 10 éves, de azért valamikor ő is volt pici:) Arra ügyelj, hogy Cites papírral vedd, anélkül illegális állattartó leszel.Nagy terráriumot szerezz neki; gyorsan nőnek és imádnak rohangálni:)Van spec teknősös tercsi- alacsony üvegfalú,az megfelelő.Kéregalom meg kukorica alom menjen alá:ne föld meg homok,mert abba sok élősködő is megbújhat.Legyen búvóhelye- az enyémnek faházikója van,amikor bemegy úgy néz ki,mint egy autó a garázsban:)Adj neki sok gyümit meg zöldséget- azt imádják- és kálcium pótlásként marhaszívmixet(állatkereskedésben lehet kapni) Lámpázhatod is; szeretnek napozni.Külön vizes medencét is berendezhetsz,bár szárazföldi, de ez a teki is szívesen pancsol:) Remélem segítettem!Jó tekizést:)!!!
2009. márc. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem 2 görögtekim van, másfél évesek. Mivel még picik, a terrárium se olyan nagy (40cm*100cm). Pár év múlva majd lecseréljük nagyobbra. Virágföldet szoktam alájuk tenni, vagy lehet kapni hüllőknek való homokot, az is klassz. Egy kis tálba minden nap kapnak friss vizet. Az enyémek semmi mást nem esznek meg, csak a salátát. Arra szoktam szórni állatkereskedésben kapható szárazföldi teki-vitamint.

Egy nagy faág van nekik berakva, azalatt szoktak aludni. Nappal mindig ég nekik egy piros izzó, ott melegszenek. Lassan jön a nyár, kirakom őket az erkélyre, a napra.

Én a teknősöket darabját 12ezer ft-ért vettem.

Üdv,

2009. márc. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

12 ezer egy kis görög teki? jesszusom...

multkor 100 ezerér láttam hatalmas vöröslábú teknősöket.. ahh beleszerettem. csak nincs pénz.

olyan jó lenne egy kaméleon egy leguán egy gekkó is.. :(

2009. márc. 17. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!