Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Találtunk egy teknőst, de nem...

Találtunk egy teknőst, de nem tudom milyen fajta, mit eszik, milyen hely kell neki? Megszeretném tartani. (kép lennt, bőv. Lennt)

Figyelt kérdés

Egyik nap, azthiszem szerdán találtunk egy teknőst, hazahoztuk és 1 napig egy üvegben volt szegény, mert nem találtunk neki semmi jobbat.Tegnap óta már sztem eg kicsit jobb neki ahol él, majd meglássátok a képen h mibe tettem.Kici, szóval nem tud kimászni, próbálkozott is már de szerencsére nem sikerült neki, egy éjszaka már eltelt mióta ebben a tálkaszerűségben van, szóval ha akart volna akkor kitudott volna mászni, sztem.

A másik az hogy nem tudom milyen fajta, még sosem volt teknősöm igy ehhez nem értek.nagyon kicsi még, nemtudom h nől-e vagy ilyen kicsi marad, erre szeretnék választ kapni.

Ételként salátát, almát és egyik ismerősünk ajánlatára legyet adtam, de ezeket szinte nem is eszi.Emlékszem már valahol láttam hogy száritott halakat és rákokat ettek, ha lesz lehetőségem majd veszek neki.Sztetek ez jobb lenne?

Már azt is észrevettem hogy alig mozdul meg, nemtudom h erre a fajtára ez jellemző vagy netán beteg vagy csak unatkozik.Talán kellene egy másik teknős "barátként"? Ha igen az milyen fajta legyen?Ja, és van egy műteknősöm, csak az kicsit nagyobb.Azt ha betenném jobb lenne neki?

Most az iróasztalomon van a teknősöm, a lámpám mellet, tegnap estefelé felkapcsoltam a lámpát neki, mikor már sötétedett hogy ne legyen olyan nagy sötétségben, jól tettem vagy neki nem is kell fény?Most ilyenkor pont jó mert idesüt egy kicsit a nap az iróasztalomhoz.

Szeretném ha valaki még irna erről a fjta teknősről ugy általánosságban, mit kell róla tudni, stb.

És itt van kettő kép h is néz ki:

1. [link]

2. [link]


2011. jún. 4. 08:25
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Láp pál!

Kisállatkereskedővel???

Istenem, miért szólal meg egy ilyen...

2011. jún. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Most eléggé szomorú lettem, egyrészt, mert örültem hogy lesz egy kisteknősöm, de szerintem visszaengedem a természetbe ha már annyian irtátok.Másrészt meg senki nem válaszolt a kérdéseimre. :(

Azért én köszönöm a válaszokat, akárki amilyent is irt.

2011. jún. 4. 09:05
 13/24 anonim ***** válasza:

A kérdéseid a tartására vonatkoztak.

"Tartani" a szabadban lehet.

Enni kis halakra, férgekre, stb. vadászik.

Nem unatkozik, hanem stresszel! A hüllők már csak ilyenek.

Ha a tartási körülményekbe nem hal bele, akkor a stresszbe fog.

Amíg nem ereszted el, ne vedd ki, ne nyúlj hozzá, biztosíts neki ingerszegény környezetet, úgy túlélheti.

2011. jún. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
14%
Igen onnan szoktak venni kisállatot!És még szaktanácsotis adnak a tartással összefüggésbe!És,ha meleg igényes?vagy védtelen?szerinted hány éjszakát bírki magában??
2011. jún. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Először is: az állatkereskedést felejtsd el. Nem mocsári teknős, az biztos. Egész pontosan hol találtad? Ez a kép alapján nem tudom megmondani, milyen faj, kéne a hátáról, fejéről, nyakáról, fejéről, közelebbi, minél élesebb kép. Mindenképp vidd el állatorvoshoz, mivel nem tudod/tudom milyen faj, abban sem tudok segíteni, mivel etesd. Ez a teknős semmiképp nem lesz a barátod, mivel a természetből van, sose fog megszelídülni. Az érdekli szerencsétlent legkevésbé, hogy egyedül van. Hogy miért nem mozdul, nos, ez a kép alapján meg azt sem tudom megmondani, vízi teknős-e. Ha igen, akkor azért, mert úszna. Ha szárazföldi, akkor is lehet ragadozó, vagy növényevő. Minél hamarabb vidd el állatorvoshoz, vagy engedd szabadon, úgy több esélye van a túlélésre. Hagyta magát megfogni? Mert akkor nagy eséllyel beteg is.
2011. jún. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Egyik ismerősünk udvarában, a járdán ment, amerre nincs semmiféle viz se tó. Nem hagyta magát megfogni, mert úgy kellett utána menni egy pár métert. Mostmár én is úgy gondolom hogy el kell engednem, és el is fogom, mivel pénzem nincs állatorvosra és látom hogy nem tesz neki jót a "bezártság". Amerre én lakok van egy mocsár féleség majd kiviszem oda őt és elengedem, szerintem ott lesz neki a legjobb, akárhonnan is jött.

Köszönöm mindenkinek a választ és a segitséget! Felpontozlak titeket! :)

2011. jún. 5. 08:24
 17/24 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy!:)
2011. jún. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Az egy mocsáriteknős. Halakat, rovarokat eszik, növényeket is. Lehet kapni szárított szúnyoglárvát, liofilizált halat. Ne engedd el, lehet megdöglik. Amúgy tényleg védett, de erről másnak nem kell tudnia.
2011. jún. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de már késő, mivel éppen ma kivittem a közelünkben lévő mocsárhoz. Hiányzik! Nincs kire ránéznem minden órában :(
2011. jún. 6. 16:06
 20/24 anonim ***** válasza:
:)
2011. jún. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!