Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Találtunk egy teknőst, de nem...

Találtunk egy teknőst, de nem tudom milyen fajta, mit eszik, milyen hely kell neki? Megszeretném tartani. (kép lennt, bőv. Lennt)

Figyelt kérdés

Egyik nap, azthiszem szerdán találtunk egy teknőst, hazahoztuk és 1 napig egy üvegben volt szegény, mert nem találtunk neki semmi jobbat.Tegnap óta már sztem eg kicsit jobb neki ahol él, majd meglássátok a képen h mibe tettem.Kici, szóval nem tud kimászni, próbálkozott is már de szerencsére nem sikerült neki, egy éjszaka már eltelt mióta ebben a tálkaszerűségben van, szóval ha akart volna akkor kitudott volna mászni, sztem.

A másik az hogy nem tudom milyen fajta, még sosem volt teknősöm igy ehhez nem értek.nagyon kicsi még, nemtudom h nől-e vagy ilyen kicsi marad, erre szeretnék választ kapni.

Ételként salátát, almát és egyik ismerősünk ajánlatára legyet adtam, de ezeket szinte nem is eszi.Emlékszem már valahol láttam hogy száritott halakat és rákokat ettek, ha lesz lehetőségem majd veszek neki.Sztetek ez jobb lenne?

Már azt is észrevettem hogy alig mozdul meg, nemtudom h erre a fajtára ez jellemző vagy netán beteg vagy csak unatkozik.Talán kellene egy másik teknős "barátként"? Ha igen az milyen fajta legyen?Ja, és van egy műteknősöm, csak az kicsit nagyobb.Azt ha betenném jobb lenne neki?

Most az iróasztalomon van a teknősöm, a lámpám mellet, tegnap estefelé felkapcsoltam a lámpát neki, mikor már sötétedett hogy ne legyen olyan nagy sötétségben, jól tettem vagy neki nem is kell fény?Most ilyenkor pont jó mert idesüt egy kicsit a nap az iróasztalomhoz.

Szeretném ha valaki még irna erről a fjta teknősről ugy általánosságban, mit kell róla tudni, stb.

És itt van kettő kép h is néz ki:

1. [link]

2. [link]


2011. jún. 4. 08:25
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Háh,nálunk egyszer bejött egy mocsári teknős a sulinkba és én vettem észre és odavittem a szerelő bácsihoz hogy engedje el biztonságos helyre,tó mellé ahol nem esik bántodása,olyan cukíí volt:D:D
2011. jún. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Már nem azért, de mitől döglene meg?! A természetben az összes állat haldoklik?:) Írtad is, hogy a közeletekben van egy mocsár, bőven lehet, hogy onnan tévedt felétek. Jól tetted, hogy visszavitted, és ne aggódj, nem lesz semmi baja:) Ha így megszeretted a teknősöket, ajánlom, hogy szerezz be valamilyen fajtát:)
2011. jún. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Hosszú nagyon a farka, inkább bébi aligátorteknős... nem véletlenül lett a keselyűteknőssel együtt betiltva a kereskedése, mivel már a Balatonban is találtam 20 cm-nél nagyobb példányt.. megnő, azt ezt is elengedik.......
2011. jún. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
Találtál a Balatonban aligátorteknőst? Épp ez ügyben kéne info...
2011. jún. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!