Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ha feltételezzük egy ember...

Lee12 kérdése:

Ha feltételezzük egy ember venne egy krokodilt és megunná és elengedné mondjuk a Dunában akkor megtudna élni ott? mert végül is lehetséges és még veszélyes is lenne a vízbe menni?

Figyelt kérdés
mert hallottam már kígyókról ilyet..de nem is muszáj hogy Mo-on engedjék be mert sok országon átmegy
2011. jún. 15. 23:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem bírná ki a telet, végülis hüllő, és nincs mínuszokhoz szokva. Na meg a Duna környékén kevés olyan állat van, amit ő el tudna kapni. Szerintem nem sok esélye lenne, akármilyen nagy és veszélyes ragadozó a saját környezetében.
2011. jún. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amilyen redvás a Duda tuti valami mérgezést kapna.
2011. jún. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vree ***** válasza:
90%

Először is a legtöbb országban a nagy hüllők tartása illegális, de legalábbis különleges engedélyhez kötött. Szerintem amennyi pénzt bele kell ölnöd, nem csak simán kihajítanád utána. (Ha más nem a krokodilbőr legalább értékes.)


A krokodilok a trópusi hőmérsékletekhez vanna szokva, ahol a víz hőmérséklete télen annyi mint nálunk a Dunáé nyár közepén. Ez úgy körülbelül 20 C fok. Ez alatt már lelassul egy krokodil és nemigen hajlandó táplálkozni. Fenti okok miatt ez az "átvándorol más országokba" ötlet sem túl esélyes, mert valószínűleg inkább ott ahol van próbálna meleg helyet keresni, a Duna nem éppen ideális környezet lenne neki. A Dunában ugyan található hal, de szerintem nem olyan bőségben, amennyi egy ekkora állatot könnyen eltart. Mivel fokozottan érzékenyek a kihűlésre (lévén hidegvérű hüllők) úgy 13 C fok alatt már egyáltalán nem tudna mozogni és a meghűlés is hamar végezne vele, tehát a téli, őszi, tavaszi lehűlést egyáltalán nem bírná.


Nem tudom honnan jött az ötlet, de gondolom köze lehet az amerikai "csatornaalligátor" történetekhez. Ezekről csak annyit hogy épp annyi igazságtartalmuk van mint a fenti lehetőségnek. Nem árt megjegyezni, hogy az alligátorok amikről ezek szólnak honosak Észak-Amerika egyes részein, és még az is előfordulhat hogy valaki (sokszor illegálisan) magával hoz egyet pl. bőrkereskedelem céljára vagy a húsáért, és ezek akár el is szökhetnek; de az ilyen esetek nagyon ritkák (3-4 évente fordul csak elő) és a példányok mindig kicsik, kb. fél méteresek és rendszerint rövid időn belül elfogják őket. Az hogy önállóan életben tudnának maradni tartósan a városi környezetben, csak legenda.

2011. jún. 16. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Kaliforniában vannak a csatornákban aligátorok!
2011. jún. 16. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Vree ***** válasza:
100%

^Floridára gondolsz, nem?


Kaliforniában nem honosak, nem is lenne jó nekik a környezet.

2011. jún. 16. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igazából Kaliforniára gondoltam, azért is írtam azt, de ettől még lehet, hogy összekeverem, ill. így már valószínű.

A lényegen nem változtat, simán elélnek ott, úgy kell őket mindig visszaköltöztetni a természetbe.

2011. jún. 16. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nyár lenne, talán bírná egy idejig, ha el tudná kapni a Dunai kis halakat.
2011. jún. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
vagy horgászokat :D
2011. jún. 17. 14:37
 9/9 anonim válasza:
Ugyis kérdezhetted volna ,h megélne egy krodil a Dunába? De az ilyen egyszer volt,hol nem volt.... kérdés!!!
2011. jún. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!