Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi a baja a teknősnek?

Mi a baja a teknősnek?

Figyelt kérdés
Egy ideje csak úgy nyitogatja a száját, de a legmaximálisabbra... és olykor ilyen sipoló hangot ad ki ilyenkor..
2011. jún. 17. 19:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

megfázott.

Azonnal húzd feljebb a vízmelegítő hőfokát. Moast mennyin van? nekem alapból 25ön iylenkor felhúzom 28-29re.

2011. jún. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Megfázás, tüdőgyulladás


Vízi és szárazföldi teknősökben egyaránt előfordulnak különféle légúti megbetegedések. Ez enyhébb esetben csak egyszerű "megfázás", de akár súlyos tüdőgyulladás is lehet. Oka az alacsony hőmérséklet. Vízi teknősöknél gyakran a fűtővel ellátott, fedél nélküli akváriumban a meleg víz és a sokkal hűvösebb szoba közti hőmérsékletkülönbség okozza. Ritkán vírusos eredet is állhat a hátterében (Herpes vírus). Jelentősége inkább a nagyobb tenyészetekben, kereskedésekben lehet jelentős.


Tünetei: a teknős szipog, buborékokat fúj az orrából, étvágytalan, víziteknősök féloldalasan úsznak/lebegnek a vízben.


A gyógyulás érdekében elsődleges a megfelelő hőmérséklet biztosítása (ált. 28-30 °C). Az enyhébb esetek sokszor már ennyivel orvosolhatók, súlyosabb esetben azonban antibiotikum adása és állatorvosi segítségre is szükség van.


Előző voltam

2011. jún. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem jó a vízmelegítő..elromlott:/
2011. jún. 17. 19:28
 4/11 anonim ***** válasza:
az enyém mikor megfázott a hőfok felvételével meggyógyult, meg kapott mellé sok almát uborkát (vitamin)
2011. jún. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
akkor holnap vegyél egy másikat, addig meg cseréld ki a vízét melegebbre
2011. jún. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
kicseréltem.. bár a hőmérő 27 fokot mutatott... egyébként ha most kicseréltem, és visszatettem őket, akkor egyből lehet látni javulást? mert ugyláom mintha kicsivel többet mozogna mint az elmult napokban
2011. jún. 17. 19:43
 7/11 anonim ***** válasza:

többet mozog, mert hidegvérű állat, a környezete hőmérsékletétől függ az aktívsága. Ezért lehet most mozgékonyabb.

Az én tekim úgy 3 nap alatt jött rendbe. Remélem a tieddel sem lesz semmi baj

2011. jún. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
a kicsiknek is lehet adni valami vitaminosat, amit már említve lett?(uborka, alma) met álítólag még csak húst ehet, azt a boltba vett, agy(vagy mien kocka) akármit:D
2011. jún. 18. 09:39
 9/11 anonim ***** válasza:
persze, hogy lehet adni!
2011. jún. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Milyen teknősről van szó?

Az nem derült ki..

2011. jún. 25. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!