Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi lehet a baja a teknősnek?...

Mi lehet a baja a teknősnek? Aggódom érte.

Figyelt kérdés
A barátomnak van 1 éve egy tarajos teknőse. 1 hete kapott tőlem egy bébi tarajost.-t és egyik napról a másikra furcsa lett. Pl. Nem napozik, mikor képes egész nap kint lenni. Ma pedig nem is evett..:/
2011. szept. 23. 14:56
 1/3 anonim válasza:

Esetleg ha egy részletesebb leírást adnál...

Nekem is volt egy tarajos tekim és meg halt.

Úgy kezdődőtt hogy nem evett, alig mozgott, majd télire bedagatt a szeme, lett nyakán egy hatalmas dudor és vége...

Lehet tél felé lesz valami fura szokása vagy nem tudom, de próbálok segíteni csak írj róla még valamit, vagy még jobb tegyél fel róla egy képet, a páncéljárol és a fejéről

2011. szept. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ne aggódj a párom rendszeresen figyeli külsőleg a teknőst. Volt már, hogy majdnem oda lett a nem megfelelő kajáltatás végett.. Ugye az állat kereskedők eléggé félre tudják vezetni az embert..:D Na mind1, azóta nincs probléma vele. A páncélja szépen gyarapszik, éppen jön le róla a régi réteg. A szeme egészséges, nincs be dagadva.

Igazából csak annyi a baja, mint amit le is írtam. Estére viszont már evett. Mozogni mozog rendesen. A szobába ki szokta engedni a párom. Ott amerre lát megy mindig. Én persze szemmel tartom, nehogy rossz helyen legyen.

Szóval ez nem hinném, hogy ilyesmi lenne amit írtál :/ Lehet csak szoknia kell a kicsit. Akit meg állandóan piszkál (meg harapja). Feszt szugerálja a tekintetével. Már az is meg fordult a fejemben, hogy nem tetszik neki. Pedig mikor az én teknősömmel volt együtt 1 hónapig, mert eltört az aquarium, akkor nem volt semmi probléma vele :/

2011. szept. 25. 10:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez önmagában még semmit nem jelent, de ha aggódtok, vigyétek el állatorvoshoz. Inkább "feleslegesen" lássa orvos, mint hogy kiderüljön, hogy kellett volna.

A tarajos tekiket annyira nem ismerem, nekem négy ékszertekim van, és bizony, mikor így jön a hűvösebb idő, akkor előfordul, hogy napokig nem akarnak enni, állandóan csak alszanak, "begubóznak". Ez náluk normális, elvileg ugye téli álmot kéne aludniuk.

2011. szept. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!