Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen nemű kaméleobt vegyek?...

Milyen nemű kaméleobt vegyek? Hímet vagy nőstényt? Melyikkel van a kevesebb gond, és melyik a barátságosabb?

Figyelt kérdés
2011. júl. 17. 21:04
 1/3 anonim válasza:
Vegyél biszex-et az biztos hogy jó !!
2011. júl. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A nőstény jobb lehet, mert kisebbre nő meg.


Én nem tudtam sokáig a nemét, mert a boltban csak ő volt egyedül. Az eladó sem tudta.


A hím sarkán van egy kis 1mm-es szemölcs (sarkanyú), és nagyobb a sisakja, de sztem ez csak később alakul ki, mert én olyan 1 éves korában vettem észre a sarkán.

A sisakot pedig nem tudtam mihez hasonlítani, mivel egyedül volt. Végülis rájöttem, hogy hím, és ő olyan 1 éves kora után elkezdte védeni a területét.


Akkor már nem lehetett kivenni a terráriumból, mert ha nyúltam felé, egyből ilyesztegetett. Sosem harapott meg.

A futóka növény minden levelébe egy háromszög harapást rágott, de engem nem bántott :)


Gond nem volt vele, mert csak beraktam a kaját és megette. A terrárium takarításánál meg egy olyan 10 cm távolságot tartottam tőle és akkor nem agresszívkodott, csak ült az ágon és nézett.


Ha nem érzi fenyegetve magát, akkor nem támad, tökmindegy, hogy hím vagy nőstény.

2011. júl. 18. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyébként meg ha ki akartam venni a terráriumból, csak fogtam egy faágat, mert a kaméleon olyan, hogy ha a lába elé raksz egy ágat, akkor átmászik rá, mert kíváncsi természet, és elindul felfedezni a világot.


Pl egyszer kimászott a lámpa drótján, fel a függönyön és felült 3 méter magasra a karnis tetejére, onnan is úgy szedtem le, hogy partvis nyélre rákötöttem szigetelőszalaggal egy ágasbogas faágat, azt elé toltam és arra átmászott. És jó erősen kapaszkodik, nem esik le :)

2011. júl. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!