Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknősnek levághatom e a körmét?

Teknősnek levághatom e a körmét?

Figyelt kérdés
Jó hosszú szegénynek és úgy vettem észre a kagylóján szokta koptatni magának
2011. júl. 20. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:

hát ha lebirod..

de én inkább nem vágnám le.

a természetbe se járnak ki az emberek hogy levágják a teknösök körmeit. azt ök intézik el.

2011. júl. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia :)


Persze :) Nekem egy benga nagy vörös fülű ékszertekim van, már majdnem 13 éves, és én rendszeresen vágom a körmét, ha úgy látom, hogy szükséges.


Fogságban tartott tekinél nem úgy kopik a köröm, mint azoknál akik a szabadban vannak, és kotorják az aljzatot, vagy mászkálnak. Nyugodtan segíts rajta, csak ne vágd be túl közel a körömágyhoz. Én egyszer véletlenül közel vágtam hozzá, és szegénykémnek vérzett :(


Aztán ha tiltakozna, akkor kérj meg valakit, hogy fogja meg, míg te manikűrözöl :)

2011. júl. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Enyém is vörösfülű ékszerteki:) És te mivel vágod neki? Simán ilyen körömvágó ollóval? Vagy van erre vmi speciálisabb eszköz direkt tekiknek?:)
2011. júl. 20. 16:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ne vágd az normális hogy ő koptatja magának. A természetben se vágja neki senki. Nekem is van vörösfülű neki is hosszú a körme de ez a normális. Szerintem ne de ahogy gondolod :)
2011. júl. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne vágd le szerintem se neki. Ez így természetes. Ha hosszú a körme,valószínűleg hím,azért olyan neki :)
2011. júl. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az édesvízi teknösöknek mindenképpen kell az aquaterráriumukba tenni egy nagyobb szigetet melyet kisállat kereskedésekben lehet vásárolni. Ezek általában kerámiából vannak olyat válasz amelyik elég magas ahhoz hogy kb 5 cm-rel a víz szint fölé érjen amikor kimásznak vagy visszamennek a vízbe akkor folyamatosan kopik a körmük. Nekem 2 Vörösfülü ékszerteknősőm van más vagy 10 éve és egyszer sem vágtam a körmüket.De ha úgy látod inkább állatorvost keress meg ezzel mert van egy minimum hossz amit meg kell hagyni, a doki majd levágja neked.
2011. júl. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia. Nem szabad vágni a körmét a teknősnek. Kell neki venni kavicsokat. Nagyon szeretnek ajzatot kotorni. Az sem baj, ha apróbb a kavics. Olyankor le szokott nyelni párat, ami az emésztésében segít.
2014. aug. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!