Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Itthon saját kezűleg levághato...

Itthon saját kezűleg levághatom havanese kiskutyám (7 hetes) szőrét a nemi szervénél és a fenekénél, hogy ne kenje mindig úgy össze vagy bízzam inkább szakemberre?

Figyelt kérdés
Akinek ilyen kutyája van mit tanácsol? Ha nyírhatom én, mire vigyázzak, azon kívül, hogy ne sértsem meg.
2011. ápr. 20. 12:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nyugodtan levághatod:) A fütyijénél vigyázz, hogy ne teljesen csupaszra, mert a kevés szőr védi a fertőzésekkel szemben.
2011. ápr. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az első nyírást bízd szakemberre. Utána már te is utána tudod igazítani.

Az én barátnőmnek is ilyen fajta kutyusa van, és ő is maga nyírja, simán.

2011. ápr. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Egy kiskutyát normális szaporító nem ad oda nyolc hetes kora előtt. Addig az anyja tisztogatja, utána már nem keni össze magát annyira.

Miért lett elhozva ilyen korán? Még az anyja és alomtársai mellett lenne a helye.

Szerintem bízd szakemberre, mert könnyen okozhatsz neki sérülést.

De leginkább ne vagdosd a szőrét, hanem langyos vizes ruhával törölgesd le.

Még nagyon picike.

2011. ápr. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedves utolsó, szerintem te nem szaporítóra, hanem tenyésztőre gondoltál. Egyébként törölgetem neki és csak azért gondoltam levágni, mert higiénikusabb ha nem ragad bele a szőrébe a kaka és olvastam, hogy a végbél és nemi szerveknél le szokták neki vágni a szőrt.
2011. ápr. 20. 13:06
 5/13 anonim válasza:
Nekünk kislány bichonunk van, s ha képes megmaradni(nemjellemző rájuk) akkor nyugodtan kivághatod te is a fenekénél.Azért kell, mert még olyan picike a lába, hogy kakilásnál tényleg úgy beleragad a szőrébe, hogy a végbelénél is benne maradhat a széklet.Ha nagyobb lesz, majd kinövi, most még ügyelni kell rá.A nemi szerveket mi nem nyírtuk, de ott nincs is baj, hisz még alig van ott nekik szőr.Nyírd le nyugodtan, ha csak ott akarod!
2011. ápr. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem, szaporíróra gondoltam, mert felelős tenyésztő nem ad oda nyolc hetesnél fiatalabb kutyát!
2011. ápr. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Egy kiskutyát normális szaporító nem ad oda nyolc hetes kora előtt." - ezt írtad! Itt gondoltam, hogy tenyésztőt akartál írni, de mindegy.

gen csak a végbélnél és a kis sunijánál gondoltam, hogy levágom a szőrt.

2011. ápr. 20. 13:28
 8/13 anonim ***** válasza:

off

Ahogy mondták előttem, kiskutyát 8 hetes kora előtt nem szabad elhozni.

Ha tenyésztőtől vetted, megkérdezhetem melyik kennelből? ;)

2011. ápr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
www.express.hu Kennel.
2011. ápr. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ejha ;D
2011. ápr. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!