Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan tudnám befogni a gőtét?

Hogyan tudnám befogni a gőtét?

Figyelt kérdés
Nemmesze a házunktól van egy nagyon kicsi/kb 5m átmérőjű/ tavacska és múltkor láttam be a partján egy gőtét, hogy tudnám befogni? milyen csapdával vagy ilyesmivel?
2011. aug. 13. 15:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne fogd be. Ő ott a szabadban érzi jól magát.

Képzeld el: Elkapnak téged a házadban,elvisznek egy kicsike ismeretlen helyre,és meg se kérdezik hogy mit szeretsz enni,hogy érzed jól magad.

Ő ott szeret lenni,nem befogott háziállatként,mert azt szokta meg.

2011. aug. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csapdával nem, esetleg kézzel. Viszont, mint ahogyan ezt kismilliószor hangoztatják, a hazánk területén élő MINDEN hüllő és KÉTÉLTŰ faj védett. Ez azt jelenti, hogy legjobb, ha békén hagyod. Így is nagyon kevés van belőlük, egyre szűkül az élőhelyük, az autók pedig rengeteg kis állat vesztét okozzák. Arról pedig még nem is szóltam hogy egy vadonból befogott gőte, ha esetleg meg akarod tartani, 80%, hogy elpusztul. Valószínű, hogy nem enne fogságban, ráadásul lehetséges, hogy nem is tudnál neki megfelelő körülményeket biztosítani. Azért meg szerintem nem kell befogni, hogy megnézhesd.
2011. aug. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:
Pár száz forintért vehetsz tűzhasú gőtét díszállatos boltokban, és akkor nem a természetet károsítod. Az őshonos gőték mind védettek.
2011. aug. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Magyarországon minden faj védett és tartásuk nem legális.És még az is lehet,hogy nem fognak enni.
2012. jan. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne fogj hazai gőtefajt,mert minden hüllő és kétéltű védett Magyarországon...Ráadásul ez veszélyezteti a hazai faunát...Inkább vegyél tűzhasút!Nekem is az van,6 darab,nagyon cukik :)))
2012. máj. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2017. dec. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!