Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyibe kerül egy teknős?...

Mennyibe kerül egy teknős? Miből áll a gondozása, mennyibe van egy hónapba?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 19. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:

egy ékszer teknős 3000 forintba is kerülhet, veszel neki egy akváriumot az 2000 alatt megvan, de mindenképp kell egy díszkövecske, meg "melegítő" neki, halkaja egy doboz talán elég 1-2 hónapra:)

a legelején lesz egy 10.000 utána már egy hónapba talán 500 forintból is meguszod, attol függ mennyibe kerül a halkaja.

nekem halacskám van, de sokat járok a halboltba, és ott szoktam látni mikell és "mennyi":)

sztem érdemes vele foglalkozni, mert kis elbűvölö állatok:)

2010. ápr. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

bocsi, nem halkaja, hanem teknős kaja,

csak összetévesztettem, mint már mondtam is nekem halacskám van:)

2010. ápr. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Ha szárazföldi tekit szeretnél, akkor én ezeket javaslom:

Görög teki beszerzés: legolcsóbban tenyésztőtől közvetlenül, esetleg börzéken. (Ha budapesti vagy, akkor most lesz egy 04. 24-én, infót itt találsz: [link]

Helyigény: Nekünk 2 tekink van, amíg hűvös van kint egy 90X100 cm-es "ládában" vannak, amit megcsinálhat egy kreatívabb ügyes kezű ismerős is, csak a faanyagot kell megvenni. (nekünk pl. szülő készítette) A tekik nagyon szeretik, mert így nem zavarja őket az, hogy járkálunk előttük, meg természetesebb is mint az üveg. Faanyag nem olcsó, de csak egyszer kell megvenni. Nekünk 25-30 ezerből jött ki 2 nagyobb láda (kinti, benti) mindennel együtt.

Berendezés: Barlang, ahol elbújhatnak és fürdető szintén az ilyen börzéken kapható a legolcsóbban. Mérettől függően pár száz forinttól, 3-4 ezerig. A lábába mi kerti földet és szárított növényeket teszünk, így ez sem pénz kérdés, csak utánajárás és türelem (pl. a földet kisütöttük sütőben, az nem 2 perces művelet)

Élelem: Tavasztól őszig a legjobb a gyermekláncfű levele, virágja, lucerna, lóhere, tyúkhúr.. stb. (ezt szintén tudsz szedni kertben, erdőben, tisztább parkokban, tehát ingyenes).. ha nagy gáz van, éppen sehol semmi kaja, akkor madársaláta, reszelt alma, sárgarépa (ez aktuálisan bolti áron tudod beszerezni) Télen mi tápot adtunk nekik legtöbbször. Magas vitamintartalom, megfelelő élelem.

Mi a legnagyobb kiszerelést vettük és ősztől mostanáig 3/4-ed vödör fogyott (hozzátenném, hogy nem eszik meg mindig az összes eléjük tett élelmet és az is fontos, hogy most 2 évesek.. ugye az étel mennyisége a teknös növekedéssel változik)szóval mi a www.allati-fincsi.hu oldalról rendeltünk egy növényi tápot ami most 13405 ft volt (10000 ml).

Kiegészítők: Szépia, vitaminok.. szintén pár száz forintokba kerülnek. Én vitaminvásárlás ügyben javaslom még a kisteki üzletet: [link] itt egyébként mindenben tudnak segíteni, nagyon hozzáértők.

Remélem írtam használható dolgokat.

2010. ápr. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Előző vagyok.. még kifelejtettem, ha bent tartod a lakásban, mindenképpen szükséges, hogy olyan fényt kapjon, ami pótolja a napsugarak kedvező hatását. Ilyen égőkről, lámpákról szintén talán a kistekiben tudsz legtöbb infót kapni, vagy a börzéken. Ezek nem olcsók, de elengedhetetlen a teknősök rendes fejlődése érdekében.

Ja és az, hogy miből áll a gondozása? Nálunk a következő a napi átlagos rutin:

Az időzítő reggel 7-kor kapcsolja be a lámpákat és este 9-ig világít. Ez azért jó, mert a téli borús időben is sokat tudtak napozni. Szóval reggel fürdővízcsere, kakitakarítás:) és élelemadás.. nem hosszú művelet.. Én 2 naponta be is teszem őket a fürdővízbe (bár maguktól is bemásznak) és akkor isznak elég sokat. Ezen kívül nagyon nem kell többet csinálni egy nap. Mindig tartsd tisztán őket, figyeld a páncéljukat (nincs-e rajtuk folt, nem-e puha) szemüket (tudják-e rendesen nyitni).. meg egyéb nem szokványos dolgokat, ha baj lenne időben tudj orvoshoz fordulni. Mi havonta egyszer mérjük őket, cm, súly és naplót vezetünk. Itt látjuk, hogy rendesen gyarapodnak, fejlődnek-e. Mi sokat is beszélünk hozzájuk és így (bár lehet, hogy ezt csak én képzelem) amikor napközben odamegyünk és beszélünk nekik, akkor reagálnak rá.. (felkelnek a szunyókából, napozásból és jönnek felénk)

2010. ápr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igazából ékszertekire gondoltam. Nem akarom felelőtlenül tartani, mindenképp állatkereskedésben utánaérdeklődünk, és úgy vágunk bele ha megy minden ami nekik kell. Van egy 17 hós kislányom, és imádja az állatokat, szeretnénk neki valami olyat, amit nézegethez, szerethet, tanulhat, persze csak úgy hogy ez az állatnak nem kínzás. Ezért csak nézni engedném úgyis.

Azért gondoltam tekire, mert legutóbb azt látott és tetszett neki nagyon, és mert talán nem sokat kell velük foglalkozni, mert időm az kevés lenne rá. (20 hetes vagyok ikrekkel)

Szóval utánaérdelődünk, felelőtlenül sosem tartottam állatot. Kertes házban, falun lakunk egyébként, de kutyát nem akarok addig, amíg az ikrek is legalább 2 évesek nem lesznek, és azokkal azért többet kell törődni, mint egy teknőssel. Meg többe is van.

Vagy tudnátok esetleg valami másfajta állatot ajánlani, amire nem kell sokat költeni, és tisztításon, etetésen kívül nem igényel nagy törődést?

2010. ápr. 19. 22:33
 6/9 anonim ***** válasza:

halacskák:)

én vagyok az első kommentiró,

etetni naponta egyszer kell és tisztítani 2 hetente,

és olcsobban kijösz mint a tekivel,

az én 20 hós unoka öcsém IMÁDJA öket,

elég egy 16 liter körüli akvárium 1200,

egy kis aljzat neki, levegőztető,

egy 5 darab guppy, mert azok nagyon szívósak, és ha maj jobban szeretnél vele foglalkozni akkor esetleg, egy szűrőt is majd,

levegőztetőt próbálj meg használtan szerezni vaterán van 1000 forintér is.

és kb, 5000 forintból kijössz:)

utána havonta 100-200 forint:)

2010. ápr. 20. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Én vagyok a tegnapi "görögtekis" :)

Esetleg madár?

Nekünk gyerekkorunkban pintyeink voltak és imádtuk! Nem költséges a tartás, és lénygében nem igényel nagy törődést, viszont azzal számolni kell, hogy amikor esznek, "kidobálják" a magokat.. így egy ici-picit "piszkosak" (ezt nagyon idézőjelben írom, remélem nem érted félre).

2010. ápr. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia nekünk vannak ékszertekijeink, de ezek nem kicsi állatok, néhány év alatt nagyra nőlnek, a miénk akkora mint egy leveses tányér.Még ha nyáron kertitóban is tarják, attól még télen is kell neki hely, nem is kevés, és többet vannak benn, mint kint.Szeptember végén visszük be, és május elején telepítjük ki a tóba.Tehát min 7 hónapot töltenek bent, ha meleg az ősz, és a tavasz is.A teki csak addig édes amíg kicsi, utána már inkább szép, de elég agresszívek, nem lehet simizni, pedig nálunk kézből esznek.

Én kisgyereknek kiscicát ajánlanék, mert azt ingyen is be lehet szerezni, a takarítás annyi, hogy az almot kicserélni, tartható a szabadban, és eteni sem egy drága mulatság.Remélem sikerül jól dönteni:)

2010. ápr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ha nézegetős állat kell sztem is inkább hal :) szépek úsznak és a guppik még biztosítják a szaporulatot is...néha túl sokat is :D
2010. ápr. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!