Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Adnátok tanácsot a gőtetartásról?

Adnátok tanácsot a gőtetartásról?

Figyelt kérdés
van egy tűzhasú gőtém akvaterráriumban amiben még nincs sokminden ezért érdekelnének a tapasztalatok tippek.
2011. aug. 31. 15:53
 1/5 anonim válasza:

szia :)


én pár nap múlva fogok venni tűzhasú gőtéket, régebben volt már kettőm, de el kellett ajándékozni őket költözés miatt.

sajnáltam, mert imádtam őket, és remekül megvoltak nálam. olyannyira, hogy sokszor tanulás közben csak úgy kivettem az egyiket, ráraktam az asztalomra, és nézte ahogy tanulok :)

szóval nagyon kedves kis jószágok!!

ráadásul szinte teljesen igénytelenek, így rengeteg módon berendezheted a terráriumot neki :)


én úgy kezdtem, hogy elmentem kirándulni egy-két haverral egy közeli erdőbe, ott gyűjtöttem sok érdekes formájú faágat, követ, vastag fakérget, elszáradt rönköket, akármit.

a köveket otthon megfőztem, hogy semmilyen károkozó ne kerüljön be a gőtékhez. a fákat pedig beraktam a sütőbe (legkisebb fokozaton) 2-3 percre, így teljesen kiszáradtak.

vettem nekik egy terebélyes, olcsó műnövényt is. ezt imádják, mert nem rohad, szakad el, könnyen fel tudnak rá mászni, és még a színük is a szép. még volt egy növény a terráriumban, azt egy patakból csórtam, otthon szintén fertőtlenítettem.

aljzatnak vettem olcsó akváriumi követ (tescoban is lehet kapni), azt is leforráztam, és úgy helyeztem el, hogy a terrárium sarkára többet szórtam, hogy kilógjon majd a vízből, a többi részre vékonyabb réteget. arra vigyázz, hogy elegendő vastagságú, legalább 2 ujjnyi legyen a kőréteg mindenhol, mert ki tudják kaparni.

ez után egy nagy vödörbe öntöttem csapvizet, amit LEGALÁBB egy napig állni hagytam, hogy kimenjen belőle a klór. ez nagyon nagyon fontos, mert a klór lemarja a bőrüket!!!! amitől persze rögtön elpusztulnak.

aztán beraktam a nagyobb gyűjtött köveket. a legnagyobb volt a kedvencük, az kilógott a vízből, és közel volt a világításhoz, így mindig arra jártak napozni. iszonyú édesen, csukott szemmel :)))


most egyszerre ennyi jutott eszembe róluk, ha van bármi kérdezz bátran, nagyon szívesen beszélek róluk :)

mázlista vagy, hogy neked már van, én alig bírom kivárni még ezt a másfél hetet, mire veszek megint :D

amúgy a tiéd honnan van? mennyiért?

2011. aug. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszod,igen hasznos volt.

Én a gőtémet vidéken vettem Vácon,500ft-ért.

Azt hallottam ha nem tetszik neki a helye,szökni próbál,de nekem még nem akart.csak sóder élő növény és búvóhely van,60x30x30 akvában 15 cm vízzel.

2011. aug. 31. 17:02
 3/5 anonim válasza:

bizony, ha nem tetszik a helye, nagyon könnyen megoldja magának, hogy ne lássa többet. ezzel a legnagyobb baj csak az, hogy nagyon kevés ideig bírják víz nélkül, nagyon hamar kiszáradnak, és elpusztulnak. és ne akard pár nap múlva a szekrény mögött kiszáradva találni őket, mert az borzalmas lehet.... de szerencsére megoldás mindig van :)

nekem egyszer történt ilyesmi, és tele raktam a lakást vízzel teli tálkákkal, pár óra múlva az egyikben benne is volt a kis rosszaság :)


de ugye szárazföldi rész is van neki? ha nincs akkor nagyon hamar el fog pusztulni :( a legjobb, ha 1/3-ad száraz, és 2/3-ad vízi rész van neki

2011. aug. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
van szárazföld is persze több ponton de neki az nem jó,csak a növény levelein szeret lenni:)
2011. aug. 31. 17:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez is a gőte fajától függ.

Axolotl:Ennek a gőtének kopoltyúja van ezért azt hiszem nem kell neki szárazulat.2-4 axolotl helyezzél legalább 80x40x40 centiméteres akváriumba.Víz:15-20 celsiusfok nyáron,télen 5-10 celsiusfok.Vízmélység:30cm.De ne tarsd őket eggyütt halakkal.Legyenek vizi növényk is.

Táplálék:tubifex,giliszta,csigák,pókok,televényféreg meg még sok más.

Tűzhasú gőték:helyezd őket 80x40x40cmes akvaterráriumban,de nem ajánlom akváriumban tartását mert mehgszökhetnek.Szárazulat hiányában akár meg is fulladhatnak.Hőmérsékletet tardst 14-18 fok körül.

Tegyél vizükbe növényeket,mert a gőték szeretnek beléjük kapaszkodva pihenni.

2012. jan. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!