Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szeretnék mérges kígyót...

Szeretnék mérges kígyót tartani, hogy szerezhetném meg rá az engedélyt?

Figyelt kérdés

Hogy szerezhetném meg mérges kígyó tartásához az engedélyeket,vagy mit kell csinálnom?

Esetleg ezzel kapcsolatos linkeket is szívesen fogadok.


2011. szept. 19. 18:45
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Ne úgy vedd hogy mérges kígyó hanem vegyük úgy hogy kígyó.

Kígyót miért tartanak az emberek?

Háziállatnak....

Na a mérges kígyó tartása egy szintél magasabb a kígyótartásban ha úgy vesszük.

Nem sokkal tér el a méreg nélküli kígyók tartásától,csupán annyi hogy potenciális életveszély,szóval 2méter távolság,kígyókampó,és hidegvér.

Számomra érdekesebbek mint a siklók vagy egyéb kígyók,van bennük valami adrenalin dopping.

2011. szept. 20. 12:09
 12/17 anonim ***** válasza:
64%

Értem, de nem győztél meg...! :)

Ha tudnálak lebeszélnélek róla, de hát nem vagyunk egyformák. És ez így van rendjén. Köszönöm.

2011. szept. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
82%

Hello!

Látom nagy az Isten állatkertje...

1. Nincs igazad, lehet tartani... Ha nem értessz hozzá, akkor miért pofázol bele?

2. Részben jogos... Ha már 5 éve tartassz hüllőket, akkor gondolom tudod, hogy Magyarországon nincs nagy jövője ennek a gyönyörű hobbinak...

4. Aki az Első... Csak gratulálni tudok, ehhez a megállapításhoz... Attól, hogy megnéztél egy adást a NatGeo-n még nem vagy szakértő...

5. Ahogy már írta a kérdező, Afrikában nincsenek szabadon Csörgőkígyók, mert a természetes lelőhelyük az Újvilág...

Platypus részben leírta a problémát...

7. Mindenkinek van hobbija... Van aki bélyegeket gyűjt, van aki ejtőernyőzik... Mi ebbe a hobbiba vagyunk szerelmesek...


Akkor most a kérdezőnek...

[link]

Itt le vannak írva az értelmetlen rendeletek, amik nem az állat érdekeit nézik, hanem ellehetetlenítik az embereket... Viszont ha betartod ezeket, akkor sem adják ki, mert (Ide sok mindent lehetne írni, de még én is soknak tartom)...

Amúgy nem is nagyon kell engedély, mert ha körülnézel, akkor látod, hogy aki tartott valaha kígyót, az nagy valószínüséggel tartott "veszélyeset" is... Gondolom amikor azt írtad, hogy Óriások, akkor köztük volt valamelyik "veszélyes" is (Vörösfarkú Boa, Tigris Piton, stb...)

A lényeg hogy nyugodtan vegyél, és vigyázz vele...

A másik, hogy ne jelentsenek fel...


Ha tényleg belevágsz, akkor sok szerencsét hozzá =))...

2011. szept. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
köszi a választ írnál egy emailt?
2011. szept. 21. 10:08
 15/17 A kérdező kommentje:
Mármint szeretnék 1-2 dolgot kérdezni :)
2011. szept. 21. 10:16
 16/17 anonim ***** válasza:

Hello!

Ha rám gondoltál, akkor e-mail cím helyett inkább egy honlapot írnék, mert nem szeretném, ha valaki szórakozna vele...


[link]


Itt naggyából ki van tárgyalva minden... A Siklóktól a Viperákig, a médiától a törvényekig...

Ráadásul többet tudnak nállam, mert én is itt szereztem a tudás nagyrészét...


Remélem tudtam segíteni =))...

2011. szept. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
48%
18. életév betöltése, valamilyen zoológián belüli szakma elvégzése ha jól tudom, doktori fokon (legjobb a herpetológia),
2016. nov. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!