Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Vadlesre ezért engedélyt?...

Vadlesre ezért engedélyt? Kitől? (lent.

Figyelt kérdés

Amatőr fotós vagyok és fotópályázatra vadakat szeretnék fényképezni,és így egy éjszakát szeretnék tölteni egy vadlesen az etető mellett.

hozzáteszem szarvasbőgés idején amikor nincs vadászszezon.

kell engedélyt kérnem hogy ott-tartózkodhassak?és kitől?

a helyi vadőr re gondoltam .


2011. aug. 26. 15:44
 1/4 anonim válasza:
Szia! Rossz témakört választottál :S Nem hinném, hogy kapsz rendes választ, max kiröhögnek. Egyébként nem tudom, hogy kell-e . Papám vadász, ő néha kért csak :D
2011. aug. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Engedély nem kell hozzá, viszont jó ha szólsz a vadászterület gondozójának, hogy tudjon rólad.

Mondjuk ezt tekinthetjük akár engedélynek is.

2011. aug. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Sárkányfűárús ***** válasza:

Kell kérni....

Én ismerek jópár neves vadfotóst,ők a terület tulajdonosával felveszik a kapcsolatot és írásos engedélyt kérnek.

Mivel valószínűleg magánterület, mindenképp kell.

Próbáld meg kideríteni melyik vadásztársaság az illetékes azon a területen,és a vadászmesterrel vedd fel a kapcsolatot!

2011. szept. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen azt ajánlom, hogy szólj egy vadásznak v. vadőrnek a tervedről. Ne csak azért, mert jó ha tudják, hogy te is kint vagy a területen,hanem mert esetleg segít is neked. Tippeket ad, hova mikor menjél, talán még ki is kísér téged valaki, ha szerencséd van. Végül is neki is érdeke, hogy minnél hamarabb meglegyenek a star-fotók. Minél kevesebbet vagy kint annál kisebb az esély, hogy megzavard a szarvasokat. Bőgés az elég kényes időszak, könnyen megriaszthatod a vadat és idő mire megnyugszik, visszaáll a helyére és rendes időben mozog. Több nap, esetleg hét is beletelik, ha rendesen szétugrasztod őket. Nem akarok okoskodni, de szeptember 01.-vel kezdődik az "igazi" vadászszezon. A bőgés igazi ünnep a vadászoknál, de nemcsak, mert nagy élmény a bőgő bikákat hallgatni, megfigyelni, hanem mert ilyenkor nyílik lehetőség meglőni/lövetni a legöregebb agancsárokat. Amúgy merre felé laksz? Ott már elindult a bőgés? A fotókhoz egy nagy kalappal! Szükséged lesz rá.
2011. szept. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!