Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A teknősnek rossz, ha egyedül...

A teknősnek rossz, ha egyedül van? + egyebek?

Figyelt kérdés

Páromnak van egy (szerintem) elhanyagolt vörösfülű ékszerteknőse. Fiú (asszem), és olyan 15 centi. Nem értek a teknősökhöz, de szeretném jobbá tenni az életét, olyan jópofa állat :)

Most kinéztünk neki egy 80 L-es terráriumot kimászóval (amiben most van, az nagyon kicsi és nem tud hova kimászni :S se rendesen úszni)


Fontos, hogy legyen benne melegítő, szűrő, stb.???

Vegyünk mellé társat (kicsit megenné?) vagy a teknősnek nem áz, ha egyedül van?


2011. okt. 14. 11:45
 1/9 dirtboy ***** válasza:

nagynak nem kell vízmelegítő,kicsinek kell ha veszel.

nem fogja bántani a nagy a kicsit

azt nem tudom menyire magányos állat de nem lesz baja ha egyedül van,viszont vehetsz hozzá másikat ha tetszenek a tekik nem nagy plusz költség még egy.

szűrő nem kell nekik viszont a vizet azt cserélgetni kell max.hetente.

2011. okt. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A miénk már vagy 10 éve egyedül van, mióta a párja elveszett. Nem hiszem, hogy van olyan értelmi szinten egy teknős, hogy gondot okozna neki az egyedüllét. Úgyse kezdenek egymással semmit, ellentétben pl. kutyákkal, akik játszadoznak is.
2011. okt. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. okt. 14. 12:27
 4/9 anonim ***** válasza:

szia!

nyolcvan literbe semmiképp ne vegyetek neki társat, még egynek is kevés lesz :/ egy 100*40-es alapterületű lenne a legjobb.

szűrő kell, ha nem akarsz minden nap vizet cserélni, mondjuk egy EHEIM 2010 megtenné.

a kimászóját pedig világítsátok meg egy jó meleget adó lámpával :)

2011. okt. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]

és ezt az oldalt olvasgasd, h megtudj mindent :)

2011. okt. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Neked is köszi! :)
2011. okt. 16. 17:39
 7/9 A kérdező kommentje:
80l kicsi? Hát amiben most vegetál szerencsétlen, ahhoz képest óriási, tágas lakhely lenne...
2011. okt. 16. 17:52
 8/9 dirtboy ***** válasza:

még 15-17cm korában is tágas helye lenne?

én csináltam nekik egyedi akvaterráriumot 5ös meg 6os üvegből.

előnye hogy nem magas a fala mint egy akváriumnak.

itt ha gondolod nézhetsz olcsón nagyobbat d akár ha megadod nekik a méreteket akkor le is gyártják neked szintén jó áron.

[link]

2011. okt. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
MOst van olyan 12-15 centi, és amibe most van bedugva, abban úszni se tud rendesen. Nem véletlenül akarok javítani szegénynek az életszínvonalán.
2011. okt. 16. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!