Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Felpuffadt a teknősöm és alig...

Felpuffadt a teknősöm és alig mozog, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

2 napja kaptak teknős hínárt vacsira, és a kisebbik tekim felpuffadt. Eszik,azzal nincs baj, csak sokkal lassabban mozog és feldagadtak a kis mellső lábai meg a nyaka.

Lehet hogy nem bírja a zöld táplálékot?

Vagy a hőmérséklettel lehet a baj és megfázott? A tüdőgyulladásnak mik a tünetei?


2011. szept. 27. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kéne esetleg, hogy is mondjam.... Állatorvoshoz vinni?????????????????????????????????
2011. szept. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2011. szept. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Elvittem! Nem tud rá mit mondani az állatorvos, puffadt, nézzek utána, valószínűleg túl etettem.
2011. szept. 27. 10:26
 4/9 anonim ***** válasza:
Azt megteheted hogy ma nem adsz neki kaját aztán meglátod hogy mennyire javult. Enyémmel is hasonló volt, túl etettem és ugyanígy járt orvos egyből mondta hogy mi a probléma kapott vitamin injekciót és az úgy jó is volt.
2011. szept. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is csak az ételre tudok gondolni.

Figyeld őt, amint mást is látsz rajta, irány az orvos! Másik, ha ez nem csinál semmit. Akkor is, ha nem javul holnap-holnaputánig.

Remélhetőleg csak a kaja miatt volt, és elmúlik.

2011. szept. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Van valakinek olyan tapasztalata hogy a teknős hínártól lett volna beteg a teki? Ők nem puffadnak fel a friss növénytől mint mondjuk a nyuszik?
2011. szept. 27. 11:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem, mindenevők, kell nekik a zöld. Mennyit etettél és mekkora a tekid? Abból meg lehetne állapítani. :)
2011. szept. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Elvileg nem lehet tőle baja, de lehetséges, hogy valami kis vegyszer került rá, vagy ki tudja. :S

A többi tekidnek nem lett baja?

Az is lehet, hogy más az oka, sajnos így nem lehet tudni. Mindenképp jó lenne, ha az orvos nem csak vonogatná a vállát, hanem meg is nézné. :s

Lehet, hogy ahová hordod, ott nem annyira értenek a hüllőkhöz? Mert sajnos ez előfordul, nem mindenhol foglalkoznak velük is rendesen. :(

És azóta hogy van?

2011. szept. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket. Már sokkal jobban van a kicsike, külön tettem, mert a másik tekim nagyon szívós, neki semmi baja.A kicsi valószínűleg nem csípi a hínárt. :)

Az állatorvos sajnos nem tudott segíteni, ő nem ért a hüllőkhöz, utóbb kiderült.

2011. szept. 28. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!