Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Páncélpuhulás vagy Kicsi még...

Páncélpuhulás vagy Kicsi még a teknősöm?

Figyelt kérdés

A kis teknősöm ami alig nagyobb egy ötvenforintos érménél kicsit erősebben megnyomtam a páncélját és benyomódott de nem maradt úgy behorpadva. A nagyoknak mindenhol kemény mint a kő csak érdekes módon a farokrész fölött közvetlenül nekik is picit elasztikus a közvetlen széle a páncéljuknak, de nekik sem marad úgy ahogy lehajlítom.

Halat kapnak, májat néha ezenfelül sokat napoznak kint a szabadban és megfelelő világítás is van bent nekik biztosítva, kapnak vitaminokat(cseppegtetős formában)+páncélerősítőt is minden héten!!!


2009. ápr. 28. 20:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Ne nyomkodd neki, nem szabad.

Nekem is puha volt az ékszerteknőseimnek, amikor nőttek. Időnként előfordult, de aztán kemény lett.

A piciknek pedig sokszor puha.

Lehet kapni sokféle cseppet, az mindig legyen. Ha bemész állatkereskedésbe és megmondod, hogy puha a páncéljuk arra is adnak cseppet, én mindig vettem nekik.

Aztán idővel megkeményedik.

De nem szabad nyomkodni. Ha nagyobbak lesznek akkor is csak fültisztító pálcikával szabad tisztítani, ha szükséges. Az kíméletes.

Szerintem ne aggódj, ha kapnak rendesen enni a víz se hideg és cseppek is vannak akkor csak a növekedési folyamatuk része.

2009. ápr. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!