Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Elengedhetem az ékszerteknősöm...

Elengedhetem az ékszerteknősöm a Margit-szigeten?

Figyelt kérdés

Van egy ékszerteknősöm, de sajnos az akváriuma összetört, másikat pedig nem tudok venni, így szegény egy műanyag lavórban van. Nem hiszem hogy ez jó neki, szóval úgy döntöttem hogy elengedném.

Múlt héten voltam a Margit-szigeten életemben először. Nem vagyok Budapesti, így eddig fogalmam sem volt róla hogy mi van ott... láttam ott egy kis tavat amiben pont olyan teknősök voltak mint amilyen az enyém.


Elengedhetem ott az enyémet? Vagy ezek valami állatkerthez tartoznak? Mi van ezzekel télen? Nem fagynak ott meg?


Ha lehetséges és nem ütközik semmibe én elengedném ott az enyémet. Szerintetek?


2011. nov. 14. 22:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jo otlet, bar nem vagyok teknosszakerto.

Valoszinuleg nem talalna maganak elelmet, mert eddig te etetted, inkabb ajandekozd el egy olyan gyereknek, aki nagyon vagyik ra es gondozna.

2011. nov. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem állatkereskedésbe vidd be és mondd el, hogy mi történt, nem szeretnéd, hogy baja essen és, add nekik ingyen.
2011. nov. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ne! Ott csak megfagyna, a kereskedésben meg bevágják egy akváriumba egy halom teknős közé, ahol mozdulni se bírnak. Lavóroztasd még egy kicsit, talán tudok segíteni.
2011. nov. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
ne hagyd ott. keress neki új gazdát!
2011. nov. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
inkabb add nekem
2011. nov. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Platypus ***** válasza:

Háziállatot kidobni törvénytelen. Az ékszerteknősök nem részei az őshonos faunának, sőt, súlyos károkat okoznak benne, így kétszeresen is tilos "elengedni".

A Margit szigeti termál vizű tó, valóban jó élőhely az ékszerteknősöknek, de semmi helyük ott, mert bármikor el tudnak menni onnan. Az állatkertek be szokták fogadni az ékszerteknősöket, nehogy a természetbe dobják ki őket. Érdeklődj náluk, de sokan fogadnak be kerti tóba is teknőst. Állatkereskedéssel nem érdemes próbálkozni, felnőtt teknőst ingyen se vesznek be, mindenkinek pici kell.

2011. nov. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De ott a margit szigeten az a tó tele van ugyanilyen teknősökkel
2011. nov. 15. 16:19
 8/12 Platypus ***** válasza:

Attól még törvény tiltja, hogy te kidobd a tiédet,és a terület üzemeltetőjének saját szabályzata tiltja, hogy te oda bármit is bedobj, tábla figyelmeztet rá. A tó tele van ékszerteknőssel, és ki tudja hány kelt már vándorútra a Duna felé. Olvasd el ezt a cikket: [link]

Ha már van interneted, akkor miért nem hirdeted meg, hogy ingyen elvihető?

2011. nov. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 gaxal ***** válasza:
add nekem meik megyében laksz nállam ellehet ugyis tekit szerettem volna
2011. nov. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Éppen elég baj, hogy tele van ékszertekikkel. Mert már annyit elengedtek, és olyan sokan vannak, hogy kiszorítják az őshonos mocsári teknősöket.
2011. nov. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!