Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van olyan oldal ahonnan lehet...

Van olyan oldal ahonnan lehet teknőst örökbefogadni?

Figyelt kérdés

Erősen gondolkozom, hogy 7 év után örökbe fogadok egy vörösfülű ékszerteknőst (kislányt) az én 12 éves lány ékszerteknősöm mellé. Az enyém 12 éves, nem tudom lehet-e egészen fiatalt rakni mellé, vagy korban hozzá illőt kéne.


Ha lehetséges azért fogadnék örökbe, mert tudom, hogy sok gyereknek ők valamiért nem szerethető állatok (nyilván mert nem szőrgombócok), és így legalább megmentenék egy tekit a hontalan élettől.


Kérlek segítsetek, én már nézelődtem, de nem találtam olyan weblapot ahonnan örökbe fogadhatnék.


2011. nov. 17. 12:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Ez nagyon jó gondolat. :)

Szerintem nem a korban hozzáillőt kell keresni, hanem inkább méretben. Ha túl kicsi, akkor ugyanis a nagyobb könnyebben tudja bántani.

Amúgy én imádom az ékszertekiket, nekem is van négy. :) Tudom, hogy van, aki szerint semmi értelme őket tartani, vagy egyenesen undorodnak tőlük. :(

Örökbe fogadni nem tudom, hogy lehetne, mivel a "megunt" tekiket általában tóba dobják. :s A Margit szigeten is tele van velük a tó, meg ha jól tudom, az állatkertbe is lehet így leadni őket... De talán egy állatorvos jobban tudna ebben segíteni. (Csak tipp, ez nem biztos.)

Kereskedőknél is szoktak néha idősebb állatok lenni, általában őket visszaviszi valaki, és sokszor már nem tudják nagyon eladni őket, mert nem olyan "cukik", mint a kicsik. :s

2011. nov. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Hú köszönöm a segítséget:-)

Annyira sajnálom szegényeket, és szerintem egyáltalán nem undorítóak...sőt! Ugyanúgy tudnak ragaszkodni a gazdihoz mint egy szőrmók tengerimalac vagy egy kutya.


Azt nem tudod véletlenül, hogy ha elnézek a Margit-szigetre, onnan esetleg el lehet hozni 1-t, vagy az a tó valakihez tartozik és ez úgymond lopásnak minősülne?


Köszönöm nagyon a válaszod!:)

2011. nov. 17. 13:18
 3/23 anonim ***** válasza:
együtt tartod mind a négyet? mert nekem verekednek...sőt sajnos egyet meg is öltek....
2011. nov. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Kj91 ***** válasza:

pl expressz.hu vagy akvarista.hu-ra ki tudod írni h szívesen befogadnál x.cm-es ékszertekit vagy bizonyos kereskedésekben is lehet próbálkozni, (pl ott hagyod a számodat és ha netán bevisznek egyet akkor felhívnak)

egyébként nekem kb 20 van és absz nem bántják egymást. Ja és nagyon picit ne rakj be mellé mert meg is eheti akár

2011. nov. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Régen együtt tartottam a négyet, de ők is elkezdtek verekedni, ahogy egyre nagyobbak lettek, és már zavarták egymást. Most egy elég csúnya és nem túl ideális átmeneti megoldással vannak szétválasztva négy kis részre... Utálom, hogy így kell tartanom őket, de annyira nagyok, hogy ha külön kell lenniük, rendesen nagy helyet képtelenség biztosítani neki.

A dolog pikantériája, hogy imádnak így lenni! Én bizonyos időközönként újra és újra kísérletet teszek arra, hogy együtt legyenek, de szemmel láthatóan felháborítja őket a dolog.

Amúgy persze valószínűleg azért nem zavarja őket a kis hely, mert rengeteget mászkálnak kinn a szobámban. :) (Szerencsére se szárazföldön, se a kerti tóban nem bántják egymást, csak az akváriumban.)


Hát, nem tudom, hogy el lehet-e a tóból hozni, de valószínűleg amúgy senki nem venné észre, mert rengetegen vannak. :D

(Múltkor valakit láttam, hogy a Ligetben fogott egy teknőst, ott mosta le a kis kútnál... Remélem háziállatot akart, és nem levesbe valót. :s De amilyen durván bánt vele... :()

2011. nov. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rengeteg segítséget!!!:-) Valószínűleg megpróbálkozom a telefonszámos megoldással, illetve meghírdetem magam, hogy szívesen örökbefogadnék. De ha ezek nem jönnek össze, akkor megmentek egy drágaságot a Margit-szigetről, mert ők is ugyanúgy megérdemlik a szeretetet.


Sajnos jelenleg nem tehetem meg, hogy hazahozzak egy tekit, mert még szülőkkel lakom (és így is van itthon 3 tengerészem, 1 tekim, és 3 cicámxD), de jövőre összeköltözünk a párommal és szabad lesz az út. Én ilyen állatb*zi lettem, anyu meg hát ő leragadt a cicáknál:-D. De már most nézelődni szeretnék, hogy tudjam milyen lehetőségeim vannak.


Utolsó: hány éves volt a gyerek? Mert ha még 15 alatti akkor nem sok jót jósolok szegény teknőckének:'/

2011. nov. 17. 13:47
 7/23 anonim ***** válasza:

Ha a Ligetben teknőst elfogó gyerekre gondolsz, ő igazából nem is gyerek volt: valójában egy nő meg egy férfi, eléggé rémisztő megjelenéssel...

Tényleg úgy tűnt, mintha kajának akarnák, vagy hasonlónak. :(

2011. nov. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Kj91 ***** válasza:
a Margit szigetről nem vehetsz ki teknőst ami érthető is meg nem is .. szal ott megbüntetnek érte...mert se betenni se kivenni nem lehet tekit/halat.... :/ de pl ha horgásztavakban látsz vagy dunán stb onnan kiveheted de csak az ékszertekit lehet és ezzel még jót is cselekedsz. egyébként 15 alatti akkor sok jót nem jósolsz.. én spec 7 évesen(ez volt 13 éve) fogtam az elsőt ás azóta bő 20 darabbal rendelkezem úgy h nagyon sokat elajándékoztam megfelelő embereknek.esetleg tavasszal lehet tudok neked is mert olyankor van a "mentési szezon"
2011. nov. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Hogyan tartasz 20 teknőst?

Tényleg érdekel. :)

Nekem ez a négy is sok. :P (Imádom őket persze.)

2011. nov. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Kedves 14:35!


Ha szépen megkérlek elküldöd nekem az e-mail címed? Mert mint írtam is, jelenleg nem tudok tekit haza hozni, de jövőre igényt tartanék egy szegény kis jószágra. Ha minden évben foglalkozol ezzel, akkor ha megkereslek (mikor már esedékes) tudnál nekem segíteni?

2011. nov. 17. 14:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!