Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hüllők terráriumában egész...

Hüllők terráriumában egész nap kell égnie a lámpának?

Figyelt kérdés
gondolkodom egy szakállas agámában pl. de ha egész éjjel is kell mennie neki a lámpának, hogy felmelegítse a levegőt, akkor hálóba nem rakhatom, mert hát ott sötétnek kellene lenni, amikor én alszom:) Vagy le szokták takarni, vagy van éjszakai csak hőt adó valami? De az már túlbonyolítja szerintem.
2012. jan. 2. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, vannak hőt adó valamik, konkrétan terrárium fűtők.

Van mindenféle. Talajfűtő, vagy amit sziklának álcáznak... stb.


Amúgy meg nyugodtan kapcsold le a lámpát, éjszaka a sivatagban sincs olyan meleg, azzal nem lesz gond, ha napközben van vagy 35 fok.

A fényre viszont figyelj, nem elég olyan, ami csak melegít!!!

Uv is kell neki, jó bőven, azt meg fénycsővel lehet megoldani (repti glo 8.0) az meg nem ad meleget!!!

És az étrendjére nagyon figyelj, változatos legyen, spéci vitaminokkal!

2012. jan. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy akár 10.0 ( reptiglo-ból)
2012. jan. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nem, nem kell.

reggel felkapcsolod olyan 8 körül, majd este 6-7 órakkor le. este nem fog kihűlni a terkó, ha teteje is van, még, ha lemegy a hőfok kint 18 körülre. nem engedi ki az üveg. de ha nagyon akarsz vannak minden féle terrarisztikai fűtőkövek, de szerintem feleslegesek. nem lesz baja az agámának. nekem az ismerősöm 3 órái világítja csak az övét, mondjuk náluk meleg is van bent 23-24 fok otthon.

2012. jan. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi, hasznos válaszok

az áramköltséget mennyivel dobje meg vajon egy agáma tartása?:)

2012. jan. 3. 08:06
 5/6 Zolka99 ***** válasza:
elég sok .... nekem mióta görögtekim van azót havonta 5 ezerrel több a villanyszámla mondjuk 2 lámpája van, amúgy talajfűtőt ne tegyél mert az nem jó ha oylan száraz a földje
2012. jan. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nem,nemkell

sőt ha szobában van (ami egész biztos) akkkor szinte alig kell neki lámpa.elég a szobahőmérséklet

2012. jan. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!