Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ékszerteknős ügy!? Mondjatok...

Ékszerteknős ügy!? Mondjatok el mindent róla.

Figyelt kérdés

Az unokatestvérem névnapom alkalmából meglepett 2 pici ékszerteknősnek.Tudta,hogy már rég óta szeretnék egy ilyet.Viszont akváriumot nem adott vele.(tudom hogy felelőtlenség állatot adni így meg ilyenek,de én megszeretném tartani és ebben kell a ti segítségetek.)Most egy nagy lavórban van.Mivel van akváriumom át tettem az akváriumból neki a fűtőt és találtam egy régi szivacs szűrőt.A lavórban van egy fejjel lefele fordított kis vödör is amire ki tudnak mászni és az asztali lámpámat is odatettem,hogy megvilágítsa azt.Mekkora(hány literes)akvárium kell 2 ilyen kis teknősnek és hogy rendezzem be?

Előre is nagyon köszi..

ja és most a gerinc ferdült guppiimat meg neonhalaimat eszi, akiket úgyis nekem kellett volna elpusztítanom.Mit vegyek neki kaját?Kezdek kifogyni az ilyen halakból.


2012. jan. 17. 07:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Nos hol is kezdjem? Nekem egy 7éves teknőcöm van. Én is 200ft méretűnek kaptam, most 18cm hosszába. Lassanként cserélgettem a MŰANYAG aqváriumokat.Most egy 50l-esem van.Persze nincs tele vízel, csak addig hogy a teknőjét ellepje.De te tele teheted, ha van a közzeletekbe folyó onnan hozhatsz követ, lemoshatod pl ecettel, és kész a sziget.Ami az etetést illeti, vehetsz nekik hipermarketben fagyasztott halat, vagy állatkereskedésben szárított szíveket. Fagyasztotat is kipróbálhatod bár az enyém ezt nem eszi. És még maradtak a szárított garnélák állatkereskedelemben beszerezhető. Sok szerencsét a tekőseidhez. egy állattartó.
2012. jan. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja és a szűrőt kiveheted mert még kicsik, de a melegítő fontos mert a teknőcmegfázás nehezen gyógyítható.#1/1 voltam.
2012. jan. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia, az első szinte mindent leírt.

Én pár hónapja kaptam két tekit.

Végül egy 120l akváriumot vettünk az aljában kavics van, középen egy szikla,vízmelegítő, szűrő,és lámpa-a felszerelése ennyi.Néha dobok bele kalcium tablettát.

Enni fagyasztott halat esznek,néha csirkemájat,szárított bolhát, és tubifexet. Néha almát,répát-de ezért nincsenek annyira odáig. Az élő halat pedig lusták megfogni, a guppik szépen nőnek mellettük.

Nem tudom mennyire igaz,de mikor mi vettük őket, azt mondták az állatkereskedésben, hogy nem jó sokáig műanyag akváriumban tartani őket,de azt nem tudom miért.


Itt is érdemes kicsit olvasgatnod szerintem:

[link]

2012. jan. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia :)

A második válaszoló jókat írt, a teknősinfó nagyon jó, ott mindent megtalálsz :)

A szűrőt sztem hagyd benn, mert legalább valamennyit tisztít nekik, ártani nem árt. Fűtő is maradjon, 27-28 fokon. Fagyasztott hal, élő hal, ritkábban valami jóminőségű táp, szárított cucc, de főeleség nem szárított, hanem FAGYASZTOTT hal legyen, a szárítottban nincs sok tápanyag. Ilyet pl. az Auchanban lehet kapni egész olcsón, kilós kiszerelésben. Emberi fogyasztásra ajánlják, de tekiknek azért jobb ;)

Akvárium kéne nekik olyan 120-160 literes között, mert tényleg megnőnek hatalmasra, és azért férjenek el kényelmesen.

Valami lámpa is kel nekik, erős, meleg, lehet spec hüllőknek valót is.

Aljába tehetsz sódert /nem meszeset/ nagyobb köveket kimászónak, növényeket is tehetsz bele, de azt valamelyik megeszi. Lehet kapni ilyen kis cserép bujkálót, vagy kókusz héjából tudsz csinálni.

a van még kérdésed, írj bátran :)

2012. jan. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló szinte mindent (rosszul) leírt. Ne haragudj első, nem akarlak megbántani, de ha 18 cm-es tekid van, akkor az 50 liter nagyon kevés neki. Legalább egy 120x60x50-es kellene neki (alapterület fontosabb, mint a liter). másodszor, a szárított vackok teljes mértékben kerülendők (szívmix, pufi, garnéla), csak és kizárólag fagyasztott halat kell enniük, mindenestől, enélkül hiánybetegség léphet fel. melegítő télen erősen ajánlott, szűrő szintén mindig. etesd külön tálban, így nem lesz koszos a víz. bár azóta eltelt fél év, gondolom belejöttél.
2012. aug. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Mivel még picik így a nemüket nem lehet megállapítani.Azt javaslom, hogy vegyél minél nagyobb akváriumot. 120 liter minimum legyen. Később elkezdenek rivalizálni, és külön kell majd őket szedni. Aljzatnak folyami homok kell, kb 2-3 cm vastagon rakd. Kell fűtő, ami 27-28 fokra fűtse fel a vizet. Szűrő is kell bele.Vegyél bele egy 35W-os UV-A izzót, ami hagyományos E27-es foglalatú lámpába bele lehet csavarozni. A lámpát rakd a kimászó fölé. Kimászónak lehetőleg parafakérget tegyél be, de lehet műfüves teknőskimászó is. Minél több ÉLŐ növényt ültess/kötözz be. A vízoszlop magassága minél nagyobb legyen, de a teki ne tudjon kimászni. Ételnek fagyasztott hal, szúnyoglárva, lisztkukac és még sok más.
2021. ápr. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én vagyok a hatodik is, csak azt elfelejtettem, hogy tegyél a vízbe kálciumot is, ami ilyen pici teknős formájú, és megakadályozza a páncél lágyulását. Remélem tudtam segíteni!
2021. ápr. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!