Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Sárgafülü ékszerteknős!?...

Sárgafülü ékszerteknős!? Mindent tudni akarok!

Figyelt kérdés
Akarok venni egyet és meg akarok tudni róla mindent ami szükséges(etetés,gondozás,felszerelés) :D
2012. febr. 13. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:

google

!!

2012. febr. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia! nekem volt ékszerteknősöm. Terráriumban kell tartani (víz is legyen benne és száraz "part" is.):D

fűtés az mindenképp kell bele. 28 °C-os vízbe tartsd.

Később a vízoszlop magassága akkora legyen, amekkora a teknős hossza, hogy a víz alá is le tudjon bukni, és ilyenkor már elég, ha szobahőmérsékletű a víz.

2012. febr. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ!
2012. febr. 13. 18:22
 4/4 anonim ***** válasza:

első vagyok

kell neki(k)egy nagy kb 150 literes terrárium az alapterülete legyen 100x50-es

de mikor még picik , az első max 2 évben akkor még elég nekik egy 50x40-es alapterületű, de én azért ajánlom hogy elejétől legye ekkora mert igaz akkoz még picik... de élvezni gogják a nagy helyet... és szerintem fölösleges pénzkidobás 2 év után egy új felszerelést venni mindenből

ha lehet akkor legyen egy "homokos"-"kavicsos" rész is...(ezt ha üvegesnél csináltatod a terráriumot... megkérheted hogy egy 20cm-es "üvegsávot" beregaszon neked a terrárium egyik végébe... ) am szerintem amúgy inkább kavocsot rakj oda.. olyan 3-6mm-es méretűt jahh és kell valami olyan "lépcső" féleség ... ezt kisállatkereskedésben meg lehet venni..

akkor kell nekik az terráriumhoz megfelelő víforgatású szűrő... olyan 400-600l/h (mert ugye nem az egész terrárium van tele vízzel)

akkor kell egy fűtő olyan 50-100w-os ezt olyan 26 fokra kellene beállítani

kell még egy melegítőlámpa is ez legyen kifejezetten hüllők számára kifejlesztett melegítő lámpa!!

akkor kellenek még ilyen kisebb kiűlő kövek és alulra is kavics (ez is olyan 3-6mm-es)

az etetése:

vegyél szárított tápokat pl: szívmix, szárított hal és mindenféle más-más teknős eledelt jahh meg még vehetsz nekik élő eleségeket is pl: tubiflex

vegyél még vitaminport ezt úgy 2 hetente rá kell szórni az kajákra (és ajánlom hogy a száraz részen legyen egy ilyen fémtálkájuk ami kicsit bele van nyomva a kavicsba ( [link] )

előtte kicsit vizezd, áztasd át a kaját nekik

jahh és én azért ajánlom neked hogy etetőtálba kapják a kaját... mert így kevésbé szennyeződik a víz

és kb ennyi,

ja méh annyi hogy nekem ékszerteknősöm és törpe pézsmateknősöm is van.. és az hogy a tartásuk nem nagyon külömbözik.. de az a jó bennü hogy nem nőnek 15-18cm-nél nagyobbra...de ők kicsit harapósabbak

[link]

[link]

2012. febr. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!