Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kígyó van a szobámba?

Kígyó van a szobámba?

Figyelt kérdés

Elképzelhető,hogy valahogy kígyó került a szobámba? Arra gondoltunk ,hogy vettem egy karton üdítőt a LIDL-ből és valahogy megbújt a flakonok között és úgy került a szobámba.

Tegnap vendégeink voltak és be vittem a szobámba a karton üdítőt.Nem vehettük észre ,hogy ott volt? Mivel panelba lakom és a 3. emeleten így kicsi az esély ,hogy máshogy került a lakásba.

Éjszaka vetem észre,mert felmászott valahogy a párnámra,és érezem, ahogy a kezemen csúszik. Kicsi fény szűrődik be a szobába akkor nem tulajdonítottam neki jelentőséget.Azt hittem álmosok,,ki mentem ittam WC..stb. Utána újból elaludtam és megint ugyan ott éreztem a bőrömön. Akkor gyorsan felkapcsoltam az éjjeli lámpát és láttam is. Olyan 40 cm hosszú lehetett. Ezt nem álmodtam :( De nem hisz nekem a férjem. És ideges lett mert neki kígyó fóbiája van. Mindegy ,hogy kígyó,,vagy sikló,de a világból kiszaladna. Úgyhogy nem is merem a témát feszegetni.

A LIDL raktárában minden ilyesmi megbújhat.Már csak azért is ,mert Baján lakom és a LIDL a Dunától kb 100 m-re van. Itt épült a kb. 50m-re a gát mellet. tehát a víz miatt több az ilyen csuszi-mászi

Mit csináljak? Kinek kell i jenkor szólni? Nagyon félek én sem szeretem a kígyó féléket,,még a patkány jobban elviselném,,de kígyó vagy sikló áááááá kiráz a hideg.



2012. febr. 27. 08:13
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
30%

lehet, hogy csak egy szerencsétlen vizisikló

keressétek meg és irány a Duna

2012. febr. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
49%

Körtelefont csinálnék:

- Önkormányzatnál az ÁNTSZ (Állami Népi Tisztiorvosi Szolgálat = régen KÖJÁL)

- Állatorvos (talán ért a befogáshoz,)

- Díszállat-kereskedés (talán ismernek valakit, aki ért ehhez, mármint a befogáshoz)

- Művelődési Intézmény, van-e olyan szakkörük, vagy tudnak-e olyan szervezetről ahol a hüllőkhöz értő embereket találsz


Másrészt elkezdenék kipakolni a szobából olyan bútordarabokat (asztal, szék stb.) amiről messziről látszik, hogy azon a darabon, vagy abban nem bújt meg. A ruhaneműket nem mozgatnám!!! A szoba ajtót tartsd csukva, ha még nem ment ki, maradjon is ott!

2012. febr. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
13%
Ez ágykígyó,neten rendelj ágykígyó-ütőt,úgy néz ki mint egy baseball ütő csak 3-mad akkora.
2012. febr. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
23%

2-es válaszoló, a NATO-t nem értesítenéd?? :o)))

Egyébként: lehet, hogy egy valahová téli menedékre húzódó sikló valamivel a lakásba érkezett. Nyilván nem szándékosan és nyilván nem mérges... ha megtaláljátok, jobban fél tőletek, mi ti tőlük, de azért ne dobjátok a jéghideg Dunába, mert az a halálát jelentené. Nem árt az senkinek. Valami pajtába, zsákok mögé, széna alá stb. tegyétek egy lapáttal, hátha átvészeli a koratavaszt.

2012. febr. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
37%

Második válaszoló vagyok.

Ha a LIDL-ben pl. banános doboz mellett tárolják a raktárban a vizet, könnyen meglehet, hogy a jószág abból került át az üdítős dobozba, és akkor már bármi is lehet az az állat. Jobb, ha hozzáértő nézi meg, mintha később kiderül, hogy "mégsem olyan ártatlan".

Ezekről a nagyáruházakról már annyi minden kiderült!!

2012. febr. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:

Jézusom,már most be sem merek menni :(

Hívom polgármesteri hivatalt.Hátha ott meg mondják mit tegyek.

2012. febr. 27. 09:04
 7/59 Platypus ***** válasza:
72%

Ha tényleg kígyó van a szobádban, akkor a legnagyobb eséllyel valamelyik szomszédod szökött házikedvence. A helyedben végigkérdezném a lépcsőházat.

Ilyenkor télen hibernálódnak a hazai fajok, fizikai képtelenség, hogy akár közvetlenül hozzád, akár a lildbe bemászott volna egy. A harmadik emeletig amúgy se nagyon tudna felmászni.

2012. febr. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 A kérdező kommentje:
Nem mászott fel azt én sem feltételeztem,,hanem az üdítős kartonnal hozhattuk fel :(
2012. febr. 27. 09:09
 9/59 anonim ***** válasza:
Majd írd meg a végeredményt, kíváncsi vagyok rá!
2012. febr. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
56%

Á második válaszoló nem írt hülyeséget.

Nem is biztos,hogy egy "ártatlan" hazánkban is fellelhető vizisiklóról van szó.

Ez a csúszó-mászó élőlény bármelyik országból,bármilyen termékkel együtt érkezhetett amit a Lidl forgalmaz.Ki tudja,hogy hol és mikor mászott bele...Még az lehet,sőt ezt tartom valószínűbbnek,hogy valami gyümölcsös vagy zöldséges rekesszel együtt érkezett,és a raktárban a pakolás következtében helyet váltott.

Én mindenképp elkezdenék telefonálni.Állatbefogót keresnék.Ő tudná a módját,hogy mit kell tenni.

A szoba ajtót csukd be,hogy ne tudjon a lakásban "szabadon garázdálkodni",ráadásul,ha megy az állatbefogó,akkor csak egy helyen kell keresgélnetek.

2012. febr. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!