Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ékszerteknős kérdés (? )

Ékszerteknős kérdés (? )

Figyelt kérdés

Pár napja kaptam egy kis sárgafülű ékszerteknőst. Régebben volt már kettő, csak akkor még kicsi voltam ahhoz, hogy én foglalkozhassak velük. Most utánaolvastam a neten, hogy hogy is kéne tartani, de ellentétes információkat találtam. Tudna segíteni valaki?


Szóval, a terráriuma pont elég nagy egy 5 cm-es teknősnek . úgy olvastam a terrárium hosszúsága a teknős páncéljának 5x-szöröse, a szélessége 3x-osa, a víz mélysége az 1x-ese. Nekünk ez bőven megvan, persze ha majd kinövi kap másikat. Ez így jó? Van amúgy heélye is , ahova kimászhat.


A terrárium fölé raktam egy asztali lámpát hogy melegítse. Ez elég? A vízben viszont nincs fűtés, szobahőmérékletű, ha beleteszem a kezem hidegnek érzem. szerezzek be neki fűtést?


Az etetésről minden oldalon mást mondanak. Én szárított és feldarabolt hallal etetem. Kell mellé valami más is?


Köszi a válaszokat előre is, minden további információt szívesen veszek :))


2012. márc. 14. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:
A sárga fülű ékszerteknősnek elég ajzatnak sóder kavics amit forró vízben megmosol, rakj nagyobb köveket is neki,és az jó ha van szárazpart neki,a szárazpart fülé tedd a lámpát hogy tudjon "napozni".Etetésre megfelel a szárított vagy nem szárított hal(ha nagy lesz akkor esetleg élőt is kaphat),csaliboltban lehet kapni pl. csontit stb.-t,azok is jók,de ha tudsz akkor adj neki szárított marhaszivet vagy ien vitamin falatokat,adhadsz továbbá neki pl. szárított bolharákot is.A fűtő az nem "lét" fontosságú,nekem nincs és 3-4 éve megvan a kicsike :),de ha akarsz akkor vehetsz neki.Ennyi kell a teknősöknek,ja és nerakd ablaknak közvetlen elé mert az erős,folyamatos napsütés árthat neki. Sok sikert hozzá :)
2012. márc. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát, én több dologban sem értek egyet az első válaszolóval.

A szárított kaják nem jók. A liofilizálás során kivonnak belőlük majdnem minden tápanyagot, így tulajdonképpen értéktelenek. Fagyasztott halnak kell a fő eleségnek lenni, ezt lehet kiegészíteni egyéb fagyasztott kajákkal, csigával, rákkal stb. Ezeket feldarabolva kell adni, a tekik egyben nyelik le a kajájukat kis korukban, ha nagyobbak lesznek akkor már tépnek belőle, de a kicsik még nem nagyon tudnak.

Fűtést csak akkor szerezz be, hogyha a lámpa azonos hőmérsékletűre felfűti a levegőt is, mert ha nem, akkor a hőm. különbségtől megfázhatnak.

Egy szűrő viszont elkelne, nem kell túl nagy, de azért forgassa a vizet. És nem árt egy külön vizes lavórban etetni, mert a kajamaradék és az ürülék nagyon rontja a vízminőséget. A vizet amúgy 2-3 hetente kell cserélni.

A lámpával a kimászót világítsd, és tényleg nem árt nekik betenni sódert, otthonosabb, szebb lesz az akvárium.


teknosinfo.hu

teknosforum.hu


Ezek megbízható oldalak :)

2012. márc. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
kellene mellé társ! nem érzik jól magukat egyedül
2012. márc. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!